zapomenuté heslo

Máte pejska? Začněte spolu běhat!

Máte pejska? Začněte spolu běhat!
Hledáte vhodnou sportovní aktivitu pro sebe i svého čtyřnohého přítele? Už nemusíte! Pokud jste oba zdraví, zkuste společné běhání.

Začněme nejprve tím, kdy byste ani jeden běhat neměli. Tento pohyb se nedoporučuje tehdy, pokud jeden z vás, nebo i oba, trpíte závažnou chorobou, například srdeční, plicní, kloubní… Jinak není důvod, proč byste si nemohli zaběhat, samozřejmě s ohledem na aktuální zdravotní stav, věk i váhu. Protože běhání není o rychlosti, ale o pohodě. A pokud máte pochybnosti, konzultujte svůj záměr s lékařem, v případě pejska s veterinářem.

7 tipů pro (téměř) všechny majitele psů

1. Začít můžete kdykoliv. Nejprve zkuste krátké úseky, postupně si přidávejte delší.

2. Před běháním psa nekrmte a vyvenčete ho.

3. Dodržujte pitný režim - oba.

4. Běhejte tam, kam mají čtyřnožci přístup, ovšem myslete i na tlapky svého mazlíčka – na asfaltu doslova trpí, lesní cesty jsou optimální.

5. Zkuste postupně nastolit pravidelnost, třeba dva konkrétní dny v týdnu a v určitou hodinu. Pes i vy si na to snáz zvyknete.

6. Nemáte-li nad svým mazlíkem stoprocentní kontrolu, používejte vodítko.

7. Nejen lidi, i zvířata ocení pochvalu, třeba v podobě pamlsku.

Proč je dobré běhat

Při pravidelném běhání se zlepší práce vašeho srdce i kapacita plic, posílíte svalstvo, také se vám zlepší paměť a přirozeně odbouráte stres (a ještě tukové buňky). A pejsci? I ti běhají pro zdraví, aniž by to tušili, pro ně je to běžná aktivita, která je navíc baví. Jen se na svého mazlíka podívejte, jak má hravý krok a vlastně vypadá, že se přitom usmívá. Co říkáte, není to nakažlivé?

Náš tip

Ať už běháte delší dobu a dlouhé trasy, nebo teprve začínáte, všem můžeme doporučit akce RunCzech běžecké ligy. Například 10. a 11. května se plánuje Volkswagen Maratonský víkend v Praze, v jehož rámci „proběhne“ i takzvaný rodinný běh v délce 3 kilometrů nebo Procházka se psy Stromovkou. Další akce RunCzech se chystají rovněž v dalších městech, například Karlových Varech nebo Olomouci. Více se dozvíte na webu a my jen dodejme, že na všech závodech RunCzceh můžete zdarma získat pochoutky pro psy Pedigree.

Připravila: Marcela
Foto: archiv Pedigree
1. 5. 2014hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

liška
LIŠKA - dřevo


DoporučujemePoslední drby

Vera65
Výhra
Vyhrála jsem v Březnu 2017 i když jsem to po několika měsících urgovala Bylo mi odepsáno že to redakce zařídí Dnes je...
Dagmar
Medicína
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, zda někdo ví, na co je dobré lněné semínko. Děkuji

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook