zapomenuté heslo

Jak zatočit s genitálními bradavicemi?

Jak zatočit s genitálními bradavicemi?
Vaginální bradavice jsou bohužel stále jedním z aktuálních venerických onemocnění. Za jejich příčinou a vznikem stojí zejména přenos pohlavním, ale i orálním stykem. Na pohled nehezké kožní útvary se soustřeďují v intimní oblasti a jsou hlavním rozpoznávacím znakem probíhající infekce HPV virem. Léčba nebývá zcela jednoduchá a často si vyžádá dlouhodobé řešení.

Za jménem Kondylomata (condylomata accuminata) se skrývá velmi nepříjemné téma přenosné infekce a dlouhodobé omezení v intimním životě. Hlavním problémem je snadnost přenosu. Více než 90% populace se do svých 30ti let setká s lidským papilomavirem. Onemocnění vypukne naštěstí jen u 10%, nicméně i tak jde o poměrně vysoké číslo nakažených. Kožní změny v anogenitální oblasti se objevují zpravidla do několika měsíců od přenosu infekce a jsou z počátku málo nápadné. Samozřejmě i zde platí zásada – čím dříve se genitální bradavice diagnostikují a začnou správné léčit, tím efektivněji a rychleji je problém vyřešen.


Neodkládejte návštěvu u lékaře

Nikdy neodkládejte návštěvu u odborného lékaře – gynekologa nebo kožního specialisty. Léčba je zpravidla vedena krémy. Bradavice však mohou být odstraněny i jinými metodami – pomocí kyseliny trichloroctové, elektrokauterizací, laserovou ablací. V některých případech je doporučena chirurgická excize. Někdy je vhodná kryochirurgie, tu je však třeba opakovat v několika aplikacích.

Nejde však jen o samotné odstranění výrůstků. Onemocnění vaginálními bradavicemi je svou povahou velmi choulostivé téma a přináší omezení v sexuálním životě. Prevencí je střídmost v intimním životě, spolehnutí na jednoho partnera, jehož zdravotní stav i minulost dobře znáte.


Doplňky léčby

Pokud už se s nepříjemným onemocněním potýkáte, jistě je vhodné odbornou péči kombinovat i s dalšími preparáty, které pomohou urychlit hojení tkáně. Doplňkem při léčbě mohou být tobolky Nagyn.

Nagyn pracuje s účinnými látkami, které působí jako podpora léčby bakteriálních, plísňových a virových infekcí. Zároveň vytváří v pochvě ochrannou bariéru, která izoluje a chrání poškozenou tkáň před vnějšími dráždivými vlivy. Genitální bradavice jsou nepříjemným onemocněním, nicméně řešitelným. 

 

KP
Foto: iStock
27. 10. 2015hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

had
HAD - oheň


DoporučujemePoslední drby

anonym-13468
Bolesti zad a plastická...
Zdravíčko zajmalo by mě jestli tu někdo byl na plastické operaci prsou po které ji přestaly bolet záda... mám velká...
anonym-12635
Výhra
Vyhrála jsem v Březnu 2017 i když jsem to po několika měsících urgovala Bylo mi odepsáno že to redakce zařídí Dnes je...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook