zapomenuté heslo

Elektronická cigareta a jak na její výběr

Elektronická cigareta a jak na její výběr
Dnes elektronické cigarety patří k běžným a zcela dostupným na našem trhu. Díky tomu, že se na její výrobě podílí nespočet firem, máme tak možnost vybrat si z mnoha typů a druhů e-cigaret. Jak ale vybrat tu správnou?

Při výběru e-cigarety se zaměřte na:

  • kapacitu baterie,
  • výkon baterie,
  • clearomizér,
  • koncentraci nikotinu v náplni,
  • výběr vhodné náplně.


Kapacita baterie

Elektronické cigarety jsou poháněné baterií a každá baterie má určitou výdrž. Zpravidla můžeme říci, že vydrží 4 až 6 hodin používání. Kapacitu baterie je dobré zohlednit, protože každý člověk je jiný kuřák – někdo kouří jen příležitostně a někdo zase velmi intenzivně.

Pokud patříte k slabším kuřákům, který vykouří denně méně než 5 cigaret, pak vám postačí slabší baterie s kapacitou kolem 650 mAh. Střední kuřáci (cca 10 cigaret za den) by měli sáhnout po baterii s kapacitou alespoň 1100 – 1500 mAh. A pro silné kuřáky, kteří vykouří denně 10 až 20 cigaret, je vhodná baterie s kapacitou 1500 mAh a více. Na trhu samozřejmě jsou i baterie, které dosahují až 5000 mAh.


Zaměřte si i na kvalitní žhavení

Žhavení neboli také clearomizér je část e-cigarety, která přeměňuje náplň na páru a rovněž určuje její produkované množství, chuť a kvalitu. Clearomizér se často skrývá i pod jinými názvy – atomizér, echomizér, glassomizér, ale to jen z důvodu, aby se konkurence odlišila od ostatních.

Začátečníkům doporučujeme vybírat nejosvědčenější clearomizéry, které pracují na principu tzv. spodního žhavení. Je totiž spolehlivé, nenáročné na údržbu a většina z nich umožňuje i výměnu žhavicí hlavy.


Objem clearomizéru

Při výběru clearomizéru je dobré hledět i na jeho objem – tedy kolik pojme e-liquidu na jedno naplnění. Běžné clearomizéry pojmou 1,2 až 3,5 ml, některé i více. Objem doporučujeme vybírat podle toho, jaký kuřák jste.

  • Příležitostní a střední kuřáci – postačí objem od 1,2 ml
  • Silní kuřáci – od 2 ml výše


Náplň do e-cigarety – jak ji vybrat

Nedílnou součástí každé elektronické cigarety jsou e-liquidy. A ty budete kupovat nejčastěji. Na trhu ji seženete nepřeberné množství – k dostání jsou běžné i netradiční příchutě. Konzervativci a příznivci neochucených cigaret mohou sáhnout po klasických tabákových příchutí. A lidé, kteří rádi neustále zkouší něco nového, pak mohou zvolit ovocné, sladké i netypické příchutě náplní.


Elektronická cigareta jako nástroj k odvykání

Na běžných cigaretách jsou kuřáci závislý kvůli obsaženému nikotinu. Ten je přítomný i v náplních pro elektronické cigarety. Výhoda e-cigaret je však v tom, že obsah nikotinu můžete regulovat. Na trhu jsou totiž k dostání e-liquidy s různým obsahem.

Pokud patříte k těm, kteří se chtějí kouření zbavit, e-cigarety jsou vhodným nástrojem. Jak už jsme zmínili, oproti běžným cigaretám můžete množství nikotinu postupně snižovat, a tak se svého zlozvyku pomalu a nenásilně zbavit. Více informací naleznete například ve studii, která potvrdila, že e-cigarety jsou nejúčinnějším nástrojem k odvykání kouření (http://www.kelk.cz/aktuality/studie-potvrdila-ze-e-cigarety-jsou-nejucinnejsim-nastrojem-k-odvykani-koureni/

 

KP
Foto: 123rf
5. 5. 2017hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

muntjak
MUNTJAK - oheň


DoporučujemePoslední drby

anonym-13468
Bolesti zad a plastická...
Zdravíčko zajmalo by mě jestli tu někdo byl na plastické operaci prsou po které ji přestaly bolet záda... mám velká...
anonym-12635
Výhra
Vyhrála jsem v Březnu 2017 i když jsem to po několika měsících urgovala Bylo mi odepsáno že to redakce zařídí Dnes je...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook