zapomenuté heslo

Mandarinka pro zdraví

Mandarinka pro zdraví
Pro svou sladkou chuť a vůni patří k nejoblíbenějším citrusovým plodům, které jsou, jak známo, plné vitaminů.

Citroník sladký – tak se nazývá vysoký keř, na kterém plody mandarinek dozrávají. Jejich původním domovem je jihovýchodní část Asie. Historické prameny uvádějí, že ve starověku patřily k velmi vzácným druhům ovoce, takže byla jejich konzumace vyhrazena jen lidem z nejvyšších společenských vrstev – mandarínům. Odtud je tedy odvozen jejich název. V Evropě a v jižní a střední Americe se mandarinky pěstují přibližně od poloviny 19. století.

Koktejl pro zdraví
Mandarinky jsou, podobně jako ostatní druhy citrusů, velkou zásobárnou vitaminu C. To je, jak známo, silný antioxidant urychlující látkovou výměnu. Je pomocníkem v boji proti nachlazení a podílí se také na snižování hladinu cholesterolu. Dužina i blanky oddělující jednotlivé dílky plodu, skrývají i poměrně vysoký obsah pektinu - rozpustné vlákniny, která pomáhá čistit naši trávicí soustavu. Proto jsou mandarinky doporučovány jako součást pročišťovacích diet. Významnou část plodu tvoří voda, takže kromě osvěžení přispívá tento druh ovoce k celkové hydrataci organizmu.

Léčivé aroma
Již při loupání plodů nás upoutá příjemná vůně, která má léčivé účinky a využívá se často v aromaterapii. Éterický olej z mandarinky se získává z kůry čerstvých plodů lisováním za studena. Můžete si ho nakapat do aromalampy nebo si přidat pár kapek do koupele či masážní emulze. V čem spočívá voňavé mandarinkové kouzlo? Především uklidňuje psychiku, zlepšuje náladu, má regenerační účinky a pomáhá i při problémech s usínáním nebo při migrénách.

Božská chuť
Sladké plody plné šťávy je nejlepší konzumovat čerstvé. Často bývají součástí nejrůznějších dezertů, pohárů nebo ovocných salátů. Oblíbený je i lahodný kompot, který milují hlavně děti. Kompotované i čerstvé mandarinky dodají exotickou chuť i obyčejnému zeleninovému salátu, ale nemusíte se bát ani experimentů. Za vyzkoušení stojí třeba kuře s kari kořením a kousky mandarinek.

100% léčivé účinky
Pomáhají při nachlazení
Vůně uklidňuje mysl a odstraňuje migrény
Blahodárně působí na trávicí soustavu
Osvěžují a hydratují organizmus hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

dikobraz
DIKOBRAZ - země


DoporučujemePoslední drby

Papule
Bolesti zad a plastická...
Zdravíčko zajmalo by mě jestli tu někdo byl na plastické operaci prsou po které ji přestaly bolet záda... mám velká...
Vera65
Výhra
Vyhrála jsem v Březnu 2017 i když jsem to po několika měsících urgovala Bylo mi odepsáno že to redakce zařídí Dnes je...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook