Wellness

Bezpečnost dětí na svahu

Lyžování je nejen skvělou zábavou, ale pobyt na čerstvém vzduchu našim dětem bezpochyby svědčí. Až se vydáte se svými ratolestmi na zimní lyžovačku, nezapomeňte na jejich bezpečnost.

Jak děti připravit na svah?

Děti by měly mít teplé nepromokavé oblečení, z důvodu bezpečnosti přilbu a v případě nepříznivých podmínek také lyžařské brýle. Pokud vám lyžařská výstroj chybí, je možné si vše půjčit v půjčovně, kde vám také poradí vhodnou velikost.

Jaké má mít dítě vybavení?

Častou příčinou úrazu u dětí je právě nepřiměřená výstroj, která je půjčená od známých, nebo zděděná po starších sourozencích bez toho, aby byla přizpůsobena menší tělesné hmotnosti a síle. Rodiče by proto měli dětskou výstroj každý rok kontrolovat. Lyže, boty a vázání by mělo být zkontrolováno v autorizovaném servisu a upravené podle změny výšky a hmotnosti.

Co je důležité pro bezpečnost dětí na sjezdovce?

Na základě zkušeností se v první řadě doporučuje každé dítě vybavit přilbou. Dalším vhodným prostředkem ke zvýšení bezpečnosti je reflexní vesta, protože dítě je pak na sjezdovce dobře vidět. Pokud se vydáte na večerní lyžování, připevněte na helmu pro jistotu ještě cyklistické světýlko. Neuvěřitelně vám to ulehčí přehled o pohybu vašeho malého sportovce.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: lyžařská škola Happy Hill Sochor
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků