zapomenuté heslo

Díky Nadačnímu fondu Homolka pojedou alergické děti k moři

Díky Nadačnímu fondu Homolka pojedou alergické děti k moři
Život alergiků je plný omezení a doporučení. Přímo blahodárně působí na zdravotní stav pacientů pobyt u moře. Díky Nadačnímu fondu Homolka pojedou v srpnu k moři děti z Klubu AA Homolka, sdružujícího rodiny malých alergiků a astmatiků. Správní rada fondu již v červnu odsouhlasila pro tuto akci příspěvek ve výši 150 000 korun.

Klub AA Homolka působí při Centru alergologie a klinické imunologie od roku 1998 a ozdravné pobyty u moře pořádá pravidelně. Letošní pobyt se uskuteční ve dnech 17. – 31. 8. v řecké vesničce Messangala, na Olympské Rivieře. „Na toto místo vyjíždíme letos po jedenácté. Bydlíme v malém rodinném hotelu přímo na pláži,“ říká Jaroslava Šimoníčková, vedoucí sestra pobytu. Ta bude spolu s vedoucím lékařem doc. MUDr. Vítem Petrů, CSc. a dalšími dospělými pečovat o celkem 56 dětí ve věku od šesti do patnácti let.

Nadační fond Homolka každoročně přispívá na rozvoj a zkvalitnění péče o dětské pacienty v Nemocnici Na Homolce. V uplynulých dvanácti měsících získalo finanční prostředky zdejší Dětské oddělení, Dětská léčebna Mánes, Klub rodičů dětí s poruchou metabolismu tuků při Metabolické poradně a Oddělení dětské alergologie a klinické imunologie. „Za loňský rok a za šest měsíců letošního roku jsme dětem poskytli 723 639 korun. Loni jsme dětským alergikům dali 150 000 Kč a letos také. Celkem tedy 300 000 korun,“ upřesňuje Dr. Lenka Tomešová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Homolka.

„S léčebnými přímořskými pobyty máme mnohaleté zkušenosti a jsme přesvědčeni o jejich výborném efektu na zlepšení zdraví a kvality života alergických dětí,“ říká docent Petrů. „Potvrzují to výsledky sledování, která probíhala na našem pracovišti před několika lety.“ V prvním sledování lékaři hodnotili zdravotní stav souboru dětských astmatiků, kteří se zúčastnili léčebného přímořského pobytu. Porovnávali je s kontrolním souborem dětí se stejným onemocněním, které pobyt u moře ve sledovaném období neabsolvovaly. Tehdy se ukázalo, že u skupiny dětí léčených u moře se výrazně snížila aktivita onemocnění a zmírnila tíže nemoci. Děti lépe snášely fyzickou zátěž, poklesla spotřeba léků a snížily se školní absence. „S odstupem několika let jsme účinek této léčby hodnotili i u skupiny dětí s atopickým ekzémem. Díky přímořskému pobytu u nich významně ustoupil rozsah postižení kůže ekzémem,“ dodává docent Petrů.

Přímořská léčba je důležitou součástí komplexní léčby alergických onemocnění. Pobyt u moře mnoha dětem s alergickým onemocněním a astmatem prospívá, děti se během něj zbavují příznaků onemocnění a zcela bez problémů se zúčastňují nejrůznějších aktivit. Součástí terapie jsou také sportování, zvyšování fyzické kondice, otužování, individuální i skupinové rehabilitační cvičení a další aktivity. Velký význam sehrává psychické přeladění organismu - ozdravné pobyty mají tedy i psychoterapeutický účinek.

 

Připravila: Zuzana

Foto: Nemocnice Na Homolce

23.7. 2014hodnotit 1 2 3 4 5

Mohlo by Vás zajímat


Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

kohout
KOHOUT - kov


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook