zapomenuté heslo

Elektronické kouření

Elektronické kouření
Tabák si v naší společnosti napříč generacemi vybudoval zvláštní, ale pevné místo. Nenáviděný, prospěšný a výdělečný. Kouření bylo ze začátku výsadou drsných mužů, v třicátých letech byla špička s dlouhým cigárem elegantním doplňkem všech hezkých žen.

Dnes je kouření stále součástí image umělců i zádumčivých lidí. Nebudeme mluvit o škaredé závislosti. Cigareta je společník, který vám dopřeje čas rozmyslet si a vymyslet mnoho věcí. Proto je cigareta neodmyslitelně spojena s kávou a kavárnami. Jak ale plynul čas, měnily se i cigarety, a hlavně jejich složení a cena. Není to nikotin, který zabíjí. Jsou to látky vyvolané hořením.


Při kouření klasických cigaret do sebe dostáváme mnoho jedů od těžkých kovů až po těkavé látky. Ničíme tím zdraví sobě i svému okolí i přesto, že v naší vyspělé společnosti už to dávno není nutné. Nemusíte se vzdávat kouření, stačí se vzdát smradlavých a drahých cigaret a přejít na elektronické kouření.


Fakta a mýty o e-cigaretách

E-cigarety fungují v podstatě na principu vaporizéru. Náplň e-cigarety není zapálena, ale je zahřívána elektricky, což je způsob, který je využíván i při inhalaci prospěšných bylin. Místo tabáku slouží náplň zvaná e-liquid, při jejímž zahřívání se uvolňují látky PG a VG. Tyto zkratky pod sebou skrývají glycerol a propylenglykol, viskózní kapaliny bez karcinogenních látek, zápachu a nasládlé chuti. Pára, kterou vnímáte jako kouř, je tedy pro vás i pro vaše okolí nezávadná a neobtěžuje zápachem. E-liquid obsahuje samozřejmě nikotin, trh nabízí varianty o různých dávkách nikotinu, ovocné příchutě i náplně beznikotinové.


Elektronická cigareta je složena ze tří hlavních částí – baterie, atomizér a zásobník. Forma e-cigarety je odvíjena především od výkonu a výdrže baterie. Nabíjení trvá zpravidla dvě hodiny, proto je dobré mít dva kusy. Silnějším kuřákům se doporučuje baterie s vyšší kapacitou. Vyrábí se dva druhy ovládání baterie, manuální a automatické. Manuální udrží baterii déle v provozu.

Většinu kuřáků děsí především velikost e-cigarety. Výrobci se snaží vyjít vstříc kuřákům a vědí, že čím menší, tím lepší. Provedení e-cigaret je tedy velké množství lišící se od sebe tvarem, barvou, funkcemi i způsobem nabíjení. Ty zcela nejmodernější disponují i dotykovým displejem, jenž vám usnadní nastavení teploty a z kouření udělá nevšední zážitky třeba počítáním vašich kroků. Nejoblíbenější jsou však úzké válcovité typy s náustkem podobným špičce. Výběr designu je velice osobní záležitost, s e-cigaretou se musíte cítit dobře. Proto navštivte e-shop e-cigarety.cz a prohlédněte si jejich širokou nabídku. Web je velice přehledný, a navíc je vidět, že elektronickému kouření prodejci skutečně rozumí a ochotně vám poradí.


Proč vyměnit obyčejné cigarety za elektronické?

Největší překážkou pro kuřáky v přechodu na elektronické cigarety je proces změny. Když kouříte deset, dvacet, třicet let, není to jen o závislosti na nikotinu, ale i o celkovém rituálu, který se s přechodem změní. Dá se říct, že je to jen otázka zvyku. Tato změna vám však přinese několik výhod. V prvé řadě ulevíte vašemu zdraví. Zamezíte vzniku chorob spojených s kouřením. Stanete se svobodným. E-cigareta díky své neškodlivosti nepodléhá legislativě o zákazu kouření. Můžete tak kouřit kdekoli a kdykoli bez omezení. S elektronickým kouřením zmizí i nepříjemný zápach rukou, úst, kůže, oblečení i místnosti. No a v neposlední řadě je výhodou e-cigaret cena. Možná vás doteď od elektronického kouření odrazovala vyšší pořizovací cena e-cigarety. Tato investice se vám však vrátí již v prvním měsíci. Průměrný kuřák utratí měsíčně 2.400 Kč. Cena e-cigarety včetně příslušenství na 3 měsíce je cca 1.300 Kč. Elektronická cigareta zcela dokáže zastoupit tabákové výrobky, dá vám to, co potřebujete, aniž by vám brala tolik jako klasická cigareta.

KP
Foto: 13RF
13. 11. 2017hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

kohout
KOHOUT - kov


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook