zapomenuté heslo

Intimní hygiena v létě

Intimní hygiena v létě
I zdánlivé maličkosti můžou způsobit velký problém. Na co si dát v létě pozor, když se chcete vyvarovat nepříjemných mykóz v intimních partiích?

Koupání v chlorovaných bazénech nebo přírodních vodních zdrojích, kde není nouze o zrádné bakterie, ale i mokré plavky, které si na sobě necháváte, dokud neuschnou, a rovněž přehnaná, či naopak nedostatečná hygiena – to ve může vést ke vzniku nepříjemné kvasinkové infekce. Co proti ní můžete samy aktivně udělat?

Vyberte si vhodné prádlo

Teď vás nenabádáme k sexy střihům, ale k výběru optimálního materiálu. Pokud trpíte na občasné mykózy, měly byste nosit stoprocentně bavlněné kalhotky. A když je po každém vyprání a usušení vyžehlíte, zničíte bakterie, které můžou přispět ke vzniku kvasinkové infekce.

„Vhodné také není na spodní prádlo používat aviváž, která dráždí pokožku. Ale zdraví žen neprospívá, ani pokud nosíte příliš těsné džíny nebo kalhoty. Úzké oblečení nabízí dokonalé prostředí pro vznik nepříjemných kvasinkových bakterií,“ říká Jaroslav Sotona z Prozdravi.cz.

Když vám vadí chlór

Běžně se používá pro dezinfekci bazénové vody, však také mnohdy bývá pěkně cítit. A nejen to, citlivou pokožku rovněž dráždí. Pokud se tedy můžete dopřát soukromé koupání ve svém bazénu, zvažte výměnu takzvané bazénové chemie s chlorem za přípravky bez chloru, variant je více.
Ale dost možná, že právě vy se rády koupete v přírodě. Tady sice nehrozí chlór, zato voda jistě nebude průzračně čistá a bez bakterií. Pokud na přírodních koupalištích není sprcha, pomožte si vlhčenými ubrousky bez parfemace, a po vykoupání se převlékněte do suchého oděvu – náhradních plavek. Avšak tato rada, že byste neměly zůstávat v mokrých plavkách, platí vždy.

Hygiena ano, ale…

Mnohé ženy se právě v horkých letních dnech nadměrně často myjí. Hygiena je důležitá, ovšem sprchovat se pomalu každou hodinu (když máte kde) není nijak prospěšné. Vadí to nejen kvůli vysušování kůže, ale i tehdy, pokud si vždy berete do rukou mycí prostředek. Citlivé partie raději omyjte jen vodou, to mnohdy postačí, mycí přípravek ppužívejte jednou, dvakrát denně.

A jaký? Takový, který respektuje pH intimních míst. „Parfémové sprchové gely nebo alkalická mýdla mohou dráždit citlivou intimní pokožku i sliznici a vyvolat tak infekční problémy. Výborné jsou gely s obsahem kyseliny mléčné, s Tea Tree Oil nebo například s růžovým olejem,“ nabízí tipy Jaroslav Sotona.


Připravila: Marcela
Foto: ProZdravi.cz
10. 6. 2020hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

drak
DRAK - dřevo


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook