zapomenuté heslo

Jarní detoxikace prospěje každému

Jarní detoxikace prospěje každému
Každý rok je to stejné – v této době bychom měli svému organismu dopřát očistnou kúru, abychom se po zimě lépe zbavili odpadních látek a načerpali novou energii. Zkusíte to s námi?

Nenechte se oklamat tím, že za pár dnů přijdou Velikonoce, a že prý už nemá cenu držet diety. Diety jistě ne, zejména když víte, že se o jarních svátcích určitě nebudete postit. Avšak o půst ani o dietu při detoxu nejde. Jeho smyslem je podpořit vylučování škodlivých látek z těla, které jste si nastřádali během zimy, a současně se nadopovat chybějícími vitamíny minerály i dalšími potřebnými složkami.
 

Šťávy? Šťávy. Šťávy!

Rychlá očista organismu spočívá v týdenním popíjení čerstvě vylisovaných ovocných a zeleninových šťáv. Suroviny si vybírejte nejen podle obsahu jednotlivých živin, ale i podle chuti, případně šťávy doslaďte medem (třeba grapefruitovou) nebo dochuťte čerstvými bylinkami (mrkvovou, řepnou, celerovou…). Ale šťáva z pomerančů stačí sama o sobě, a někdy je tak sladká, že ji pak rádi zkombinujete právě s grapefruitem. Během dne si dopřejte zhruba 1 až 1,5 litru šťáv.
 

Přidejte také vodu

Pro snazší vyprazdňování je dobré začít každé den šálkem teplé vody s citronovou šťávou, nebo do ní dejte lžičku jablečného octa. Citron vás nadopuje vitamínem C a jablečný ocet kromě jiného nabídne pocit větší sytosti, díky vláknině pektin. Vodu však průběžně popíjejte celý den.
 

Pomůžou i listy

A ne ledajaké. Pokud už na vodu nemáte chuť, připravte si neutrální čaj, který můžete popíjet řadu týdnů. Osvědčilo se spojení listů lesního maliníku, ostružiníku, jahodníku, případně v kombinaci s jablečnými slupkami. Lžíci směsi dejte do sklenice, zalijte čtvrt litrem vařící vody a nechte 15 minut louhovat.
Pročistit organismus je samozřejmě vhodné i bylinkami, tady je však třeba dát pozor na množství čajů či výluhů, které denně přijmete. A protože k jaru neodmyslitelně patří kopřivy, zkuste to s nimi v kombinaci s listy pampelišek, ale pozor - v obou případech musí jít o mladé, čerstvé listy.
 

Trochu jinak

Myslíte si, že týdenní očistná kúra je opravdu nad vaše síly? Pak se nepřemáhejte a jděte na to pozvolna. Osvědčilo se i to, když čerstvé šťávy budete popíjet jeden den v týdnu, případně je spojíte i se zeleninovým salátem. A po zbylé dny omezíte tuky a cukry, co nejvíce snížíte příjem sladkosti a zvýšíte porce zeleniny, rovněž myslete i na ovoce. Takto nastolený režim není nijak složité dodržet i po řadu týdnů, jen nezapomeňte přidat ještě trochu pohybu.

Připravila: Marcela
Foto: Philips
23.3.2017hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

drak
DRAK - dřevo


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook