Jak bojovat s pocením?

Jak bojovat s pocením?
Pocení, jako přirozenou a významnou činnost našeho těla, úplně eliminovat nemůžeme. Ve své moci ale máme omezení tvorby potu i nepříjemných důsledků pocení. Jak na to?


Antiperspiranty versus deodoranty

Na trhu je v současné době k dispozici velké množství těchto kosmetických přípravků.

Pojďme se v nich trochu zorientovat.

Antiperspiranty a deodoranty jsou k dostání ve formě sprejů, roll-onů (kuliček), tuhých deodoranů nebo krémů. K dostání jsou ve variantách pro muže i ženy a liší se nejen ve vůních, ale i ve složení. Je jenom na nás, který z výrobků zvolíme, abychom se nejen my, ale i naše okolí cítili příjemně a svěže.

Funguje botulotoxin!

Redukce nebo úplné odstranění pocení je možné díky aplikaci velmi ředěného roztoku botulotoxinu. Malé množství tohoto roztoku se aplikuje do kůže postižené oblasti a zabraňuje aktivaci potních žláz při působení výše zmíněných faktorů. Tím dojde k dočasnému omezení nebo i úplnému zastavení pocení v ošetřené oblasti bez vedlejších účinků!

Toto ošetření je dosud nejefektivnější metodou odstranění nežádoucího pocení a provádí se například na klinice YES Visage. Odstranění pocení se zde provádí ambulantně. Není nutná žádná speciální příprava před zákrokem ani žádná omezení po jeho provedení. Klidně můžete ihned odejít do práce. Samotná aplikace trvá jen několik minut, v závislosti na rozsahu ošetření, bez nutnosti použití anestézie. Je samozřejmě možné aplikovat znecitlivující krém.

Během 2 až 10 dnů nastupuje účinek aplikované látky. Potní žlázy omezují až zastavují svou činnost. Trvání účinků je pak individuální. V závislosti na aplikovaném množství látky přetrvává 7 – 12 měsíců i déle. Ošetření lze následně bez obav opět opakovat. S počtem opakování se účinek prodlužuje! Více informací získáte na http://www.yesvisage.cz

Už se nemusíte trápit kvůli nepříjemnému pocení - ať už vyrazíte na večírek, pracovní schůzku nebo na výlet do přírody. Dopřejte si pocit svěžesti za každé situace!

Připravila: Zuzana
Foto: thinkstock
29. 5. 2013