zapomenuté heslo

Pečujte v zimě správně o svou pleť

Pečujte v zimě správně o svou pleť
Nevyzpytatelné, chladné počasí dokáže zamávat nejen s naší psychikou, ale také s pokožkou. Aby pleť přežila zimu „bez ztráty květinky“, je třeba dodržovat několik praktických zásad. Nic složitého, nebojte se!

Víte, že kvalitu a aktuální stav pokožky dokáže ovlivnit také kyslík? Přesněji řečeno jeho nedostatek? Je to tak – v zimě přece jen méně chodíme ven. Zkuste to napravit a pokud zrovna nebudou sněhové vánice, vydejte se na procházku. Prospějete si několikanásobně: prokrvíte svou pleť, podpoříte práci metabolismu, zlepšíte si kondici.

Pozor na životní styl

Na stavu naší pleti se kromě genetických dispozic podepisuje také způsob života. Kdo je stále v napětí a ve stresu, navíc třeba i kouří, ten se záhy „propracuje“ k povadlým a našedlým tvářím. Dále je však důležitý i váš jídelníček. V období mnoha viróz a nachlazení uděláte jen dobře, když svůj organismus budete průběžně zásobovat zeleninou a ovocem. Zkuste například druhy, jež mají hojně vitamínu C, třeba pomeranče či kiwi. A když už budete tělo vyživovat cíleně, přidejte ještě doplněk stravy určený právě pro zlepšení stavu kůže, ale i vlasů a nehtů.

Pro krásné rty

V oblasti rtů a očí máme nejjemnější pokožku, tak bychom jí měli věnovat náležitou péči. Každá kabelka „unese“ lip-balzám nebo starý dobrý jelení lůj, kterým rty potírejte několikrát denně. Důvod je zřejmý – kde je kůže nejtenčí, tam má nejvíce sklony k vysušování, popraskání, tvoření šupinek a podobně. Navíc pokožka rtů není vybavená mazovými žlázkami, které by ji dokázaly přirozeně promašťovat, také si mnohdy, byť si to ani neuvědomujeme, rty olizujeme – jsou přece suché, tudíž je „zvláčňujeme“, avšak ne zrovna vhodným způsobem.

Pro půvabnou tvářičku

Kosmetické přípravky určené pro chladnější zimní období by měly vaši pleť dostatečně hydratovat – ano, nejen v létě, ale také v zimě je třeba udržovat v pokožce vláhu – a samozřejmě i vyživovat. Dáte-li přednost mastnějším krémům, pořídíte své pleti další ochranný obal, nebude se tolik vysušovat. Kromě jiného by tyto přípravky měly poskytovat antioxidanty, například vitamíny A a E, a dále oleje či másla. Kromě samotného obličeje včetně očních partií, na něž patří speciální přípravek, si pečlivě natřete také krk a dekolt.

Než půjdete spát

I když se vůbec nelíčíte, je třeba pleť večer před usnutím zbavit všeho, co se za ní přes den nashromáždilo – vy to sice nevidíte, ale jakmile obličej omyjete pleťovým mlékem a následně tonikem, pocítíte rozdíl. Vaše pokožka pak může dobře dýchat a zároveň přijmout látky, které jí následně dopřejete v podobě nočního krému.
Kromě této péče, kterou provádějte nejen večer, ale i ráno (ráno pak jen před odchodem do práce volte k tomu určený pěstící krém), jednou za čas myslete také na peeling. Nemáte-li problematickou pleť, doporučuje se provádět ho jednou týdně. Pak by bylo prima, kdybyste nanesli pleťovou masku a dopřáli si chvíli relaxace. Zasloužíte si ji!


Připravila: zuz, mar
Foto: iStock
11. 1. 2021hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

kohout
KOHOUT - kov


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook