Určitě víte, že pokožka se stále obnovuje a nové kožní buňky nahrazují staré. Aby jim šla práce „lépe od ruky“, pomozte jim a zbavte se odumřelých buněk peelingem Budete-li ho provádět pravidelně, kůže se zjemní, vyhladí a přirozeně zrůžoví.
Jak na to? Vyberte si z více variant – mechanický peeling zvládnete samy doma, nebo si ho můžete nechat aplikovat zkušenou kosmetičkou, případně v salonu lze ještě vyzkoušet chemický peeling. Jen si dejte pozor; pokud máte kožní problémy nebo citlivou pleť, raději se svěřte do rukou odborníků.
Svou konzistencí zpravidla připomíná krém s obsahem drobných zrníček, může jít například o jemný písek, mořskou sůl, rozemleté mandlové otruby nebo meruňková jádra. Prodávají se však i peelingová oleje nebo mýdla. Na co byste měly myslet předem? Vaše tvář potřebuje šetrnější přístup, proto na ni používejte obličejový peeling, který je jemnější a k pokožce šetrnější než tělový scrub.
Jeho provádění patří do rukou školené kosmetičky a jde o nanášení ovocných kyselin na kůži. Po aplikaci se pokožka odloučí od povrchové nebo hlubší vrstvy kůže a pak následuje regenerační fáze, která trvá přibližně 3 až 5 dní. Výsledek? Pleť je po zhojení na dotek jemnější, vyhlazenější, hydratovaná a do jisté míry se díky tomuto ošetření odstraňují projevy akné a pigmentace.
Připravila: redakce
Foto: iStock
4. 3. 2019
Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...
Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...