zapomenuté heslo

Peeling rozjasní vaši pokožku!

Peeling rozjasní vaši pokožku!
Necítíte se ve své kůži? Zbavte ji odumřelých buněk! Není to složité, navíc budete-li peeling provádět pravidelně, poměrně rychle získáte svěží a zdravě vypadající pokožku.

Určitě víte, že pokožka se stále obnovuje a nové kožní buňky nahrazují staré. Aby jim šla práce „lépe od ruky“, pomozte jim a zbavte se odumřelých buněk peelingem Budete-li ho provádět pravidelně, kůže se zjemní, vyhladí a přirozeně zrůžoví.


Jak na to? Vyberte si z více variant – mechanický peeling zvládnete samy doma, nebo si ho můžete nechat aplikovat zkušenou kosmetičkou, případně v salonu lze ještě vyzkoušet chemický peeling. Jen si dejte pozor; pokud máte kožní problémy nebo citlivou pleť, raději se svěřte do rukou odborníků.
 

Mechanický peeling

Svou konzistencí zpravidla připomíná krém s obsahem drobných zrníček, může jít například o jemný písek, mořskou sůl, rozemleté mandlové otruby nebo meruňková jádra. Prodávají se však i peelingová oleje nebo mýdla. Na co byste měly myslet předem? Vaše tvář potřebuje šetrnější přístup, proto na ni používejte obličejový peeling, který je jemnější a k pokožce šetrnější než tělový scrub.
 

Ošetřujte obličej

  • Peeling aplikujte jedenkrát týdně.
  • Než ho však nanesete, pleť dobře vyčistěte, i když se běžně nelíčíte. Použijte klasické pleťové mléko a tonikum, jak jste zvyklé.
  •  Nyní peeling naberte bříšky prstů a jemně ho rozetřete po téměř celém obličeji. Vyhněte se však očnímu okolí a také rtům, naopak peeling lze nanášet také na obočí, krk a dekolt.
  • Několik minut masírujte obličej krouživými pohyby. Nakonec odstraňte zbytky přípravku navlhčenou houbičkou a obličej opláchněte vlažnou vodou.
  • Nyní pleť ošetřete; můžete aplikovat pleťovou masku nebo hydratační krém, případně vyživující sérum.


Pokožka těla

  • Nejprve se osprchujte a do vlhké pokožky vetřete pelling. Opět krouživými pohyby postupně zpracujte veškerou pokožku těla. Myslete zejména na místa, kde je kůže drsnější, rovněž i na partie s celulitidou. Citlivější oblasti jako prsa neb podpaží ošetřujte jemněji. S ohledem na větší tělesné rozměry používejte žínku nebo houbičku, avšak výhradně určenou pro tento typ ošetření.
  • Po několika minutách setřete vlhkou žínkou zbytky přípravku a osprchujte se, nyní už nepoužívejte žádné mycí přípravky.
  • Pokožku ošetřete hydratačním mlékem nebo tělovým olejem.

 

Chemický peeling

Jeho provádění patří do rukou školené kosmetičky a jde o nanášení ovocných kyselin na kůži. Po aplikaci se pokožka odloučí od povrchové nebo hlubší vrstvy kůže a pak následuje regenerační fáze, která trvá přibližně 3 až 5 dní. Výsledek? Pleť je po zhojení na dotek jemnější, vyhlazenější, hydratovaná a do jisté míry se díky tomuto ošetření odstraňují projevy akné a pigmentace.


Připravila: redakce
Foto: iStock
15. 3. 2021hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

drak
DRAK - dřevo


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook