zapomenuté heslo

Rostlinné oleje v kosmetice

Rostlinné oleje v kosmetice
Jak zvláčnit pokožku v zimě? Dopřejte jí pořádnou porci výživy, ochrany i regenerace. Jaký tedy přípravek vybrat? Vsaďte na prospěšné rostlinné oleje.

O pozitivních účincích těchto přírodních složek věděli lidé už ve starověku, ostatně rostlinné oleje používala i egyptská královna Kleopatra. A co bylo dobré pro ni, určitě prospěje také moderní ženě.


Multifunkční působení olejů

Přírodní rostlinné oleje nabízejí pokožce nejen pořádnou porci výživu a ochrany, ale také příjemné pocity spojené s aplikací. Je to zřejmé – velmi jemně voní, navíc při nanášení jednoduchými pohyby svou pleť rovněž masírujete. Díky tomu se nejen lépe prokrví a snáze přijímá prospěšné látky, ale také dochází k celkové uklidnění organismu a navození pohodové atmosféry.
 

Kde je najdete

Ať už sáhnete po pěstícím krému, odličovacím mléku, tělovém balzámu nebo maskách či sprchových olejích, ve všech těchto a mnoha dalších kosmetických produktech můžete najít přírodní rostlinné složky. Není divu, jsou totiž velice oblíbené. V dobrém slova smyslu za to může trend návratu k přírodě, kdy si mnoho z nás uvědomuje pozitivní působení látek, které se přirozeně vyskytují kolem nás.
 

Co vám nabídnou

Rostlinné oleje obsahují vitamíny, minerály a esenciální mastné kyseliny, které podporují přirozenou ochrannou bariéru pokožky a současně velice dobře hydratují. Což s radostí využívají zejména ženy se suchou pokožkou, avšak současně je třeba dodat, že chladnější počasí nahrává používání těchto složek i v případě pleti smíšené či dokonce mastné. Kromě jiného se prodávají také přípravky vhodné na zpomalení procesu stárnutí a eliminující tvorbu vrásek.

A co ještě? Rostlinné oleje slibují hojivé a antibakteriální působení. Díky tomu je lze s úspěchem aplikovat i na popraskanou kůži a různorodé kožní problémy.
 

Jojobový olej chrání

Věděli jste, že olej z jojoby vlastně není olej, ale vosk? Poskytuje hojné množství minerálů a dalších přírodních živin. Díky tomuto koktejlu přírodních látek bude pokožka po aplikaci dobře chráněná před negativními vlivy okolního prostředí a současně výborně hydratovaná. Dobrá zpráva pro všechny: tento olej lze použít na jakýkoliv typ pleti.
 

Avokádový olej podporuje pružnost

Rovněž tento olej je bohatý na minerály, vitamíny a kromě nich nabízí velké množství nenasycených mastných kyselin. Jeho používáním podporujete elasticitu kůže, kterou zvláčňuje, současně přispívá k regeneraci a také působí hojivě.
 

Stárnutí zpomalí arganiový olej

Možná jste slyšeli o tekutém marockém zlatu – arganiovém oleji. Chlubí se až třikrát větším obsahem vitamínu E než oblíbený olivový olej a společně s polyfenoly působí jako přírodní antioxidant. Zvláčňuje a zpevňuje, a díky obsahu vzácných esenciálních mastných kyselin podporuje přirozenou ochranu pokožky.


Připravila: Marcela
Foto: NIVEA
20. 5. 2019hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

drak
DRAK - dřevo


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook