zapomenuté heslo

Sebevědomí a podprsenka: jak spolu souvisí?

Sebevědomí a podprsenka: jak spolu souvisí?
Málokterá žena je stoprocentně spokojená se svým tělem, zvláště pak se svými ňadry. Co to avizuje? Pokud nechcete na plastiku, pomožte si bezbolestným a současně elegantním řešením – vhodnou podprsenkou!

Přizpůsobit se trendu dnešní doby a být dokonalé za všech okolností je ideál, nikoliv realita. Proto si přestaňte ubližovat a netrapte se tím, co nemůžete ovlivnit. A víte-li, že sebevědomé zrovna nejste, prozradíme vám – nejste v tom samy!


Se základem sebevědomí se rodíme

Podle Evy Labusové, poradkyně v oblasti rodičovství, výchovy a mezilidských vztahů, se naše sebevědomí rodí v době, kdy ještě nejsme na světě – v osmém měsíci těhotenství ženy. A do doby, než získáme jako malé děti trochu rozum, řešíme vše instinktem. Jsme-li s láskou opečovávané a vychovávané, má naše sebevědomí šanci růst. Ale i naopak. A pak se v dospělosti potýkáme se sebepodceňováním a příliš kritickým postojem k vlastní osobě, což ovlivňuje jak oblast psychickou, tak i tělesnou. Jednou z nejcitlivějších jsou pak ňadra považovaná za symbol ženské krásy.


Hlavu vzhůru!

Přitažlivost zemská je neúprosná, a jak léta běží, pro prsa to platí dvojnásob. Ovšem dnes už i mladé dívky, které mají poněkud vyvinutější hrudník, řeší problém s povislými ňadry. Přitom nevhodnou podprsenkou si můžou ještě více „nadrobit“ a cítit se méně přitažlivě. Navíc čím níže se prsa nacházejí, tím spíše působí opticky větší. Povislá ňadra se rovněž dotýkají kůže a pak se díky potu a vzniklé kožní řase pod prsy nemůžete cítit pohodlně.


Mýtus o prsních svalech

Na pevnost ženských prsů má kromě gravitace a věku největší vliv těhotenství a kojení, dále pak velké výkyvy váhy, málo elastická pokožka, hrbení se, genetické dispozice a rovněž sportování bez používání vhodné podprsenky. Na co se mnohdy zapomíná? Prsní svaly leží přímo pod samotnými prsy, ale ňadra jako taková svaly nemají. Obsahují především tukovou tkáň, z podkoží se pak do prsu „vinou“ vazivové pruhy. „Právě ony dávají poprsí jeho tvar, fixují a stabilizují ho. Nejpočetnější jsou v horní polovině prsu,“ uvádí Dana Jirásková ze společnosti Bra Expert. A dodává, že právě díky ztrátě elasticity těchto vaziv naše poprsí začne klesat. Jinak řečeno – můžete pak cvičit a posilovat prsní svaly do úmoru, avšak na povislost ňader to nebude mít velký vliv.


Bra fitting aneb Odborníci radí

Metoda, která vám pomůže vybrat správnou podprsenku, se jmenuje bra fitting. A než se vydáváte k odborníkům, aby vám poradili přesně na tělo, zamyslete se společně s námi:

  • Volíte správnost velikost? Nezapomeňte že největší váhu nenesou ramínka, jak si mnohdy myslíme, ale obvod. Přesto platí, že čím větší poprsí, tím spíš sáhněte po silnějších ramínkách.
  • Fixujete obvod pevným materiálem? Dnes se prodávají i podprsenky – polokorzetky (longline), u nichž šířka obvodu může být i deset centimetrů.
  • Vybíráte si elastické, avšak současně pevné košíčky? Čím více elastanu spodní prádlo obsahuje, tím rychleji se vytáhne a přestane držet původní tvar.Text: Marcela
Foto: Bra Expert
5. 10. 2015
 hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovat
#1: anonym-11237 vloženo: 23. 03. 2014
Co??? Ježiši, to je zase slint roku. Když nevíme coby, studujeme .... prsa! :D
Energie dne

kohout
KOHOUT - kov


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook