zapomenuté heslo

Udělejte si pořádek v kosmetice

Udělejte si pořádek v kosmetice
Chystáte se doma na velký jarní úklid, nebo u vás už dokonce probíhá? Stejný pořádek byste však měly udělat i ve své kosmetické taštičce.

Kontrola nejen dekorativní kosmetiky se vyplatí, rovněž je však třeba myslet na očistu štětců a houbiček. Tak s chutí do práce, za chvíli budete mít hotovo!

 

Pozor na záruku kosmetiky

Obecně platná dvouletá záruční lhůta má u kosmetiky přece jen trochu jiné postavení. Těžko si asi dokážeme představit, že bychom například řasenku párkrát použily, pak ji odložily někam na dno šuplíku a chtěly se s ní nalíčit třeba za rok. U řasenky se většinou doporučuje výměna jednou za půl roku, jinak hrozí, že by podráždila oči a mohla by způsobit dokonce i zánět spojivek. Pokud ji máte krátce, jen otřete obal, pečlivě zejména v oblasti uzávěru. Pak ořežte všechny tužky, zbavíte se tím bakterií nanesených na konečcích. Často rovněž používáme-make-upy. Podle Dagmar Korbové z obchodu Krasa.cz byste tekutý make-up neměly mít déle než devět měsíců od data výroby. „Naopak tuhý pudr při správném skladování vydrží i dva roky,“ vysvětluje.

 

Na své pleti nešetřete

Podobný „průvan“ proveďte u další kosmetiky,kterou máte do zásoby či ji používáte jen výjimečně. A to, co se vám už nezdá, ať už barvou, konzistencí či dokonce nepříjemným aroma, bez milosti vyhoďte. Což platí i pro zbytky krémů nebo jejich vzorky, které mnohé ženy rády s oblibou schraňují, ale pak je zapomenou používat. Prošlé a staré výrobky můžou způsobovat alergické reakce a kožní potíže.

 

Co ještě uklidit?

Štětečky, štětce i houbičky. Používáme je běžně, považujeme je za samozřejmost, ale přiznejme si – jak často je čistíme? Přitom se na nich zachytává mastnota, zbytky z líčidel a mnohé nečistoty. A to vše může způsobit řadu nepříjemnosti na pleti. Nejjednodušší řešení? Vyperte je ve vlažné vodě, například s přídavkem šamponu, a nechte přirozeně uschnout. Nejlépe na savém froté ručníku, jen je na něj položte. „Na štětce i houbičky ještě pravidelně aplikujte speciální antibakteriální spreje,“ odbornice přidává další radu.


Potom omyjte i hřeben, buď opět v šamponové lázni nebo ho vydrhněte pod proudem tekoucí vody s pomocí dětského mýdla a kartáčku. Rovněž očistěte všechna svá zrcátka.

 

Zákoutí plné prachu

Na závěr poveďte revizi vůní, ale i sprejů či deodorantů. Mnohdy si z nostalgie necháváme doslova zbytky výrobků a pak se nám v koupelně či v ložnici doslova rozmnožují sestavy lahviček. Pokud nejste zrovna jejich sběratelkou, přestaňte z nich otírat prach a podle data výroby zvažte, co ještě lze použít a co už je třeba vyhodit. Pakl alespoň budete mít dobrý důvod zase si něco nového koupit.

Připravila: Marcela
Foto: Krasa.cz
7. 5. 2018hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

drak
DRAK - dřevo


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook