zapomenuté heslo

Co nám chybí, když máme bolesti břicha

Co nám chybí, když máme bolesti břicha
Trápí vás tupá bolest nebo nadýmání? Křeče? Chce se vám zvracet? Nebo jde o překyselení? A což teprve průjem a zácpa!

Jak sami vidíte, potíží souvisejících s bolestmi břicha se nabízí celá řada. Co je důležité vědět? Silné bolesti provázené teplotou, zvracením nebo přítomností krve ve stolici jsou víc než pádným důvodem k okamžité návštěvě lékaře.

A proč právě vás bolí břicho? Příčin se najde také pěkná řádka. Možná jste snědli těžko stravitelný pokrm, podráždili si žaludek, bolest může signalizovat zánět žaludeční sliznice, nemoc trávicího traktu, ale i zánět slepého střeva nebo jiné, vážnější onemocnění.


Co vám prospěje

Vsaďte na vitamíny, konkrétně na „céčko“ a „éčko“, které chrání před bakteriemi a působí jako antioxidanty, a také na „áčko“ – tento vitamín pomáhá budovat narušenou sliznici. Co tedy jíst? Dejte přednost lehké stravě v podobě osvědčených sucharů, starších rohlíků nebo jiného pečiva (nesmí však být čerstvé!), obyčejné rýže, pochutnávejte si na jablkách i banánu v podobě pyré. Jídlo si rozdělte do mnoha malých porcí. Jezte opravdu pomalu a před spaním už raději ani sousto. Při častějších žaludečních potížích se vyplatí konzumovat jogurt s živými kulturami.


Na co zapomenout

Po dobu potíží určitě vynechejte tučné, smažené, pikantní a konzervované pokrmy. A také česnek, chilli papriku a další potraviny, které můžou přispět ke dráždění trávicího traktu. Stejně tak výrazně omezte nebo ještě lépe, dočasně vyškrtněte ze svého pitného režimu kávu, čaj, coca-colu a rovněž alkohol.


A co pít?

Neperlivá voda napomáhá lepšímu trávení – pijte ji proto v dostatečném množství. Také se osvědčil nápoj z 1 lžíce jablečného octa rozmíchaného ve sklence vody. Mátový čaj prospívá při potížích souvisejících s bolestmi a křečemi vůbec, uvolňuje a funguje i protizánětlivě. Od věci není ani osvědčený heřmánkový čaj, velice vhodný právě při křečích a bolestech břicha, nadýmání, průjmech a potížích se žaludkem. Tento čaj také podávejte svým dětem.

Tip Jarmily Mandžukové, autorky knihy Co nám chybí, když…: Úlevu může přinést přikládání horkých ručníků na oblast žaludku, což vyvolá uvolnění.

Připravila: Marcela
Zdroj: Co nám chybí, když… www.nakladatelstvi-start.cz
Foto: iStock
21. 2. 2019hodnotit 1 2 3 4 5

Mohlo by Vás zajímat


Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

kohout
KOHOUT - kov


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook