zapomenuté heslo

Jak zatočit s genitálními bradavicemi?

Jak zatočit s genitálními bradavicemi?
Vaginální bradavice jsou bohužel stále jedním z aktuálních venerických onemocnění. Za jejich příčinou a vznikem stojí zejména přenos pohlavním, ale i orálním stykem. Na pohled nehezké kožní útvary se soustřeďují v intimní oblasti a jsou hlavním rozpoznávacím znakem probíhající infekce HPV virem. Léčba nebývá zcela jednoduchá a často si vyžádá dlouhodobé řešení.

Za jménem Kondylomata (condylomata accuminata) se skrývá velmi nepříjemné téma přenosné infekce a dlouhodobé omezení v intimním životě. Hlavním problémem je snadnost přenosu. Více než 90% populace se do svých 30ti let setká s lidským papilomavirem. Onemocnění vypukne naštěstí jen u 10%, nicméně i tak jde o poměrně vysoké číslo nakažených. Kožní změny v anogenitální oblasti se objevují zpravidla do několika měsíců od přenosu infekce a jsou z počátku málo nápadné. Samozřejmě i zde platí zásada – čím dříve se genitální bradavice diagnostikují a začnou správné léčit, tím efektivněji a rychleji je problém vyřešen.


Neodkládejte návštěvu u lékaře

Nikdy neodkládejte návštěvu u odborného lékaře – gynekologa nebo kožního specialisty. Léčba je zpravidla vedena krémy. Bradavice však mohou být odstraněny i jinými metodami – pomocí kyseliny trichloroctové, elektrokauterizací, laserovou ablací. V některých případech je doporučena chirurgická excize. Někdy je vhodná kryochirurgie, tu je však třeba opakovat v několika aplikacích.

Nejde však jen o samotné odstranění výrůstků. Onemocnění vaginálními bradavicemi je svou povahou velmi choulostivé téma a přináší omezení v sexuálním životě. Prevencí je střídmost v intimním životě, spolehnutí na jednoho partnera, jehož zdravotní stav i minulost dobře znáte.


Doplňky léčby

Pokud už se s nepříjemným onemocněním potýkáte, jistě je vhodné odbornou péči kombinovat i s dalšími preparáty, které pomohou urychlit hojení tkáně. Doplňkem při léčbě mohou být tobolky Nagyn.

Nagyn pracuje s účinnými látkami, které působí jako podpora léčby bakteriálních, plísňových a virových infekcí. Zároveň vytváří v pochvě ochrannou bariéru, která izoluje a chrání poškozenou tkáň před vnějšími dráždivými vlivy. Genitální bradavice jsou nepříjemným onemocněním, nicméně řešitelným. 

 

KP
Foto: iStock
14. 1. 2020hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

jelen
JELEN - oheň


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook