zapomenuté heslo

Jak zvládnout letní problémy močových cest bez antibiotik

Jak zvládnout letní problémy močových cest bez antibiotik
Léto se rychle blíží a s ním přichází i doba infekcí močových cest, které trápí nejednu ženu. Jakmile se objeví první nepříjemné příznaky, začněte okamžitě jednat.

Včasný zásah vás totiž může ochránit před vzplanutím problému v plné síle i následnými recidivami. Máte-li k těmto potížím sklony, předcházejte jim!


Čísla jsou neúprosná. Infekce močových cest je 30x častější u žen než u mužů a minimálně jednou za život postihne 60 % dam, přičemž čtvrtina s nimi bojuje opakovaně. Lékaři mluví o recidivě, pokud se infekce objeví dvakrát za šest měsíců či třikrát do roka. Zánět močových cest vzniká přemnožením bakterií při snížené imunitě a k jeho nastartování stačí málo. Třeba sezení na studené zemi, pobyt v klimatizovaných prostorách nebo mokré plavky.


Zánětům močových cest předcházejte

Naturevia Mega Brusinky se zlatobýlem
Naturevia Mega Brusinky se zlatobýlem

S ohledem na to, o jak nepříjemné a mnohdy bolestivé potíže se jedná, je rozhodně lepší se jim vyhnout. K tomu pomohou jednoduchá pravidla. Mezi ně patří dodržování pitného režimu, pravidelné návštěvy toalety, bavlněné spodní prádlo či pravidelná a správná hygiena intimních partií. Pomůže také pestrá strava bohatá na vitaminy a konzumace kysaných mléčných výrobků s probiotickými bakteriemi a laktobacily. V rizikovém období si také dopřejte každodenní přísun brusinek. Ideální jsou například Naturevia Mega Brusinky se zlatobýlem, které obsahují koncentrovaný brusinkový extrakt Cran-Max s klinicky prokázanými účinky. Výtažek má garantovaný vysoký obsah proanthokyanidinů (PAC), které brání uchycení a množení škodlivých bakterií v močovém měchýři. Zlatobýl pak podporuje tvorbu moči a vypláchnutí volných bakterií z močových cest. Přípravek můžete užívat i v případě, že vám lékař předepíše antibiotika.

 


První pomoc z přírody

Naturevia UroPerfect Manózu Rapid
Naturevia UroPerfect Manózu Rapid

Pokud se přes veškerou snahu a prevenci problémy dostaví, rozhodně nespoléhejte na to, že samy odezní. Bez jakékoliv pomoci by se váš stav mohl rychle zhoršit. Než však poběžíte k lékaři, můžete zkusit samoléčbu, která je mnohdy dostačující. V takovém případě však volte přípravky, které kombinují více složek, a to D-manózu a brusinky. Toto spojení je ideální a velmi prospěšné. Společnými silami totiž brání v přilnutí bakterií E.coli na sliznici močových cest. D-manóza působí rychle, brusinky naopak dlouhodobě, a to až 16 hodin. Zvolíte-li přípravek Naturevia UroPerfect Manózu Rapid, tak ten kromě silné dvojky obsahuje ještě zlatobýl, který pomůže nebezpečné bakterie z těla vyplavit a tím zabránit jejich množení. Obsažený vitamin D navíc podpoří váš imunitní systém. Tento přípravek bez barviv, cukru i umělých sladidel je v praktických sáčcích, jejichž obsah stačí smíchat s trochou vody a vypít. Úleva by pak měla přijít brzy.

 


Dobré rady lékařů

Jsou to právě odborníci v bílých pláštích, kteří doporučují problémům s močovými cestami předcházet, jak to jen jde. V rámci moderních trendů terapie pak stále častěji u svých pacientů volí tzv. antiadhezivní terapii, která využívá protipřilnavého efektu brusinek a manózy, jelikož časté užívání antibiotik v případě opakujících se problémů může totiž vést k resistenci. Tato terapie je zcela bezpečná, velmi účinná a na rozdíl od antibiotik nepoškozuje střevní mikrobiom. Otálet s návštěvou lékaře byste neměli, pokud se i přes všechnu snahu váš stav nelepší a obtíže se stupňují, nebo přetrvávají déle než týden. Je totiž možné, že problém je už natolik „rozjetý“, že se bez antibiotik prostě neobejdete. Ovšem, než na ně dojde, měli byste udělat vše pro to, aby byla až tou poslední volbou. Vsaďte proto raději na prevenci a mějte vždy u sebe osvědčené pomocníky, abyste mohli včas zakročit.

Komerční prezentace
Zdroj: www.naturevia.cz
Foto: Shuterstock, Naturevia
 hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

drak
DRAK - dřevo


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook