zapomenuté heslo

Jaký typ kašle trápí vás?

Jaký typ kašle trápí vás?
Klepete si na čelo, proč o kašli mluvíme zrovna teď? Moc se nedivte, právě během prvních letních dnů spousta lidí onemocní. Za oknem se jim zdá už teplo, podcení oblečení a nachlazení v podobě rýmy a kašle je tady hned.

Ne všechny kašle jsou ovšem stejné a podle toho, který typ trápí vás, byste měli vybrat také účinnou léčbu. Kapky na vlhký kašel totiž nezaberou na ten suchý a obdobně.


Suchý kašel

Ten je běžnější, lékaři ho popisují jako neproduktivní, protože nevyvolává téměř žádný hlen. Obecně je způsobený podrážděním krku a bohužel je velmi nepříjemný. Dokáže vás pořádně vyčerpat, navíc se objevuje v tu nejméně vhodnou chvíli a přichází v záchvatech. Proti těm pomáhá se napít, takže pokud víte, že kašlete, raději si s sebou všude noste pití.


Suchý kašel bývá způsobený zejména:

  • virovými infekcemi (nachlazení, chřipka)
  • alergiemi (senná rýma).

Pokud je příčinou alergie, zkuste antihistaminika, případně navštivte lékaře, ten vám nějaká předepíše. Jestliže za kašlem stojí běžné nachlazení nebo jiná virová infekce, postačí vám volně dostupné přípravky jako Stoptussin tablety, které seženete v lékárně. Podle babských rad by vám mohla pomoci také lžíce medu rozmíchaná v teplé vodě.


Vlhký kašel

Vlhký kašel se neobjevuje v krku, ale v hrudi. Produkuje hromadu hlenu, proto lékaři říkají, že je produktivní. Důvodem k tomuto kašli bývá zánět ve vzduchových průchodech v hrudníku, vlivem zánětu se tvoří hlen a ten spouští kašlací reflex. Bývá zlý hlavně po ránu, protože přes noc se vám v těle hlen nashromáždí.


Jednou z příčin jsou opět běžná nachlazení a chřipka, na vině tentokrát ale může být i kouření. V takovém případě bývá produkovaný hlen často načernalý. Méně častými spouštěči vlhkého kašle jsou plicní infekce jako pneumonie či bronchitida. Je-li vykašlávaný hlen krvavý, nebo jestliže vás bolí na hrudníku a máte horečku, určitě navštivte lékaře.

KP
Foto: iStockhodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

netopýr
NETOPÝR - voda


DoporučujemePoslední drby

radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...
heluska
DOTAZ
Kde jsou výherci soutěží?

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook