zapomenuté heslo

Kocovina? Víme jak na ni

Kocovina? Víme jak na ni
Blíží se období vánočních večírků a hlavně silvestrovských oslav. K těmto společenským příležitostem neodmyslitelně patří i alkohol. Bez něj si totiž žádné veselí už nějak nedovedeme představit. Alkohol ve správné míře může navodit příjemnou náladu, uvolnění a ztrátu zábran. Pokud to s ním však přeženeme, čeká nás minimálně jedna velká nepříjemnost a tou je kocovina.

Co to vlastně kocovina je?
Vzniká díky chemickým látkám z vypitého alkoholu, ale hlavně také dehydratací organismu a nedostatkem minerálů a vitaminů v těle. Díky tomu nám způsobuje bolest hlavy a žaludku, přecitlivělost na světlo či hluk, celkovou nevolnost, slabost a dokonce i třes organismu.

I když tyto následky moc dobře známe, popíjení alkoholu si odepíráme jen velmi těžko.

TIP: Na kocovinu skvěle pomůže léčivá minerální voda Vincentka, která organismu dodá chybějící minerální látky, neutralizuje překyselení žaludku a zamezí dehydrataci. Pomůže tedy proti příčinám kocoviny.

Jak tedy zvládnout bujaré popíjení, abychom následně nelitovali?

• Není dobré pít alkohol takzvaně nalačno. Mnohem rychleji se pak totiž dostane do krve. Doporučuje se sytější a ideálně i mastnější jídlo. Pozor na sushi či lehké rybí pokrmy – ty vám moc nepomůžou, ale spíše uškodí.
• Snažte se alkohol příliš nekombinovat – kupodivu zde platí, že kvalitní „tvrdý“ alkohol, tedy čisté destiláty (např. z whisky Jack Daniel´s, Finlandia vodka, či další) nezpůsobují takovou kocovinu jako pivo či víno.
• Pijte pomalu.
• Pozor na alkohol s bublinkami (sekt či šampaňské) – urychlují jeho vstřebání do krve.
• Je dobré prokládat popíjení také nealkoholickými nápoji (např. vodou či Vincentkou, která dodává organismu potřebné minerální látky, jejichž absence ke kocovině přispívá a celkově upravuje metabolismus), alkohol naředíte a případná kocovina nebude tak silná. Alkohol také dehydruje organismus a zbavuje jej minerálních látek. Pokud si tedy dáte večer Vincentku nebo ji použijete ráno jako jakýsi „vyprošťovák“ máte vyhráno.
• Po večírku si dopřejte delší spánek
• Následující ráno pomůže zcela jistě česnečka či vydatnější snídaně a hlavně vydatnější popíjení čisté vody nebo Vincentky, která tělu doplní chybějící látky a minerály a tím výrazně pomůže snížit následky kocoviny.

5.12. 2012

Připravila: Zuzana

Foto: iStock
 hodnotit 1 2 3 4 5

Mohlo by Vás zajímat


Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovat

DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook