zapomenuté heslo

Milujte se pro zdraví, ale pozor na zabijáky vášně

Milujte se pro zdraví, ale pozor na zabijáky vášně
Chcete být s přicházejícím jarem uvolněnější, veselejší a méně stresovaní? Milujte se! Sex odstartuje „samočisticí“ procedury v těle, podpoří váš imunitní systém a zafunguje i jako antidepresivum…

Milování nepřináší jen rozkoš a romantické jarní radovánky. Je známo, že po orgasmu tělem projede příjemná vlna zklidnění a relaxace. Zvýšený tep a větší množství krve proudící mozkem posílí vaší výkonnost a vypiluje i vaše poznávací schopnosti…

 

Čím u mužů zabodujete?

Víte, že atraktivní jsou především ženy, které mají rády své tělo? Pokud si sama o sobě budete myslet, že nejste sexy, brzy opravdu nebudete. Věřte, že mužům je většinou srdečně jedno, jestli máte nějaké kilo navíc – sledují symetrii těla a také dokáží ocenit, když vám to sluší. Většina mužů upřednostňuje spíše nenápadné úpravy vzhledu – váš make-up i účes by měly být takové, aby se partner nemusel bát vás pohladit a políbit. A právě letošní jaro je ve znamení ženské přirozenosti a křehkosti. Podtrhněte své sebevědomí sukněmi, světlými barvami a romantické motivy. Vaše spokojenost se odrazí i na zájmu partnera.


Pozor na „zabijáky“!

Největšími „zabijáky“ milování jsou hormonální změny, stres, stavy podrážděnosti, oslabení imunitního systému nemocí, ale i nedostatek spánku, nevyvážená strava, nošení syntetického nebo nesepraného prádla, ale i přehnaná hygiena. To všechno totiž narušuje přirozenou rovnováhu v intimních oblastech a následně způsobuje nekontrolovatelný růst kvasinek. Výsledkem je řada nepříjemných ženských potíží.


Kvasinkové infekce

Patří k nejčastějším symptomatickým onemocněním pochvy. Odhaduje se, že až 75 % všech žen je prodělá jednou, 45 % několikrát v životě. Infekce vulvy a vagíny je obvykle způsobená kvasinkou Candida albicans. Objevuje se častěji u žen užívajících hormonální antikoncepci, u diabetiček nebo u žen, které užívaly antibiotika. Svědění a pálení v oblasti genitálií doprovází často bělavý výtok. To vede k bolestivosti při močení a při pohlavním styku. I když je to vzácné, postiženi mohou být i muži.


Vaginální mykózy

Vyvolávají je kvasinky, které jsou běžnou součástí flóry pochvy a dají se do pohybu kvůli porušení rovnováhy na poševní sliznici – vlivem teplého a vlhkého počasí, nadměrným pocením, nesprávnou intimní hygienou, či koupáním v chlorované vodě. Mykotický zánět se projevuje úporným svěděním a pálením jak zevního genitálu, tak pochvy. Akutní onemocnění se léčí čípky, mastmi a tabletami souhrnně označovanými jako antimykotika. Jsou sice účinná, ale mykózy se přesto časem mohou znovu objevit.


Vulvodynie

Projevuje se jako nevysvětlitelná bolest, svědění a pálení v oblasti zevního ženského genitálu. Symptomy trpí až 18 % žen. Některé pociťují bolest při dotyku tamponu, či partnera, jiné popisují bolest již při nošení kalhot. Často tyto potíže znemožňují sexuální život. Příčinou vulvodynie mohou být i předchozí kvasinkové onemocnění a mykózy. Bolesti u některých žen způsobuje také alergická reakce či zvýšené dráždění nervových zakončení v oblasti zevního genitálu.


Prevence na prvním místě

Dodržujte zdravou životosprávu. Noste volné oblečení z přírodních materiálů. Sexy prádélko si berte jen občas! Nylon a syntetika zabraňují prodyšnosti a zadržují vlhkost, tudíž dochází k přemnožení bakterií. Také přiléhavé oblečení působí pocení, může dřít, a tím podráždit pokožku. K oplachu nebo výplachu intimních partií používejte výhradně intimní gel nebo pěnu s dezinfekčním účinkem, které zároveň udržují normální poševní flóru. Vhodné jsou především osvěžující intimní přípravky s obsahem šalvěje. Na parfémovaná mýdla raději zapomeňte.


Horký tip

„Při mykózách, drobných zánětech a svědivosti v oblasti pochvy vám poskytnou „první pomoc“ probiotické vaginální čípky s výtažky šalvěje a Tea tree,“ doporučuje diplomovaná zdravotní a známá bylinkářka Venuše Studničková. „Extrakt z australského čajovníku má výrazný účinek proti bakteriím a plísním způsobující infekce, odstraňuje pálení a tlumí svědění, výtažek ze šalvěje dezinfikuje a působí protizánětlivě.“ Unikátní kombinaci látek doplňuje kyselina mléčná svými antibakteriálními a hydratačními účinky a kyselina listová, která dodává chybějící vitamíny.
„Vaginální čípky doporučuji používat, pokud berete antibiotika. Jakákoli léčba antibiotiky totiž oslabuje imunitu a zejména u náchylnějších žen může vyvolat nerovnováhu v pochvě a nepříjemné poševní problémy,“ připomíná odbornice. „Vaginální čípky pomohou tvorbě laktobacilů nacházejících se ve vaginální flóře a přispějí k udržení chemické a biologické rovnováhy. Léčbu byste měla podpořit také dietním režimem. Některé ženy dělají chybu v tom, že když onemocní a berou antibiotika, vrhnou se na dobroty – čokoládu, sladké zákusky a podobně. Oslabenou imunitu je naopak třeba posílit odlehčenou stravou, dostatkem čerstvé zeleniny a ovoce a také přísunem většího množství tekutin, aby se tělo vyčistilo.“ 

 

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
21.3. 2019hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

vlk
VLK - země


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook