zapomenuté heslo

Muži se trápí sexuálními dysfunkcemi zbytečně

Muži se trápí sexuálními dysfunkcemi zbytečně
S intimními problémy se lidé obecně neradi svěřují, a to dokonce ani lékařům. Důvodem je především stud. A pokud jde o muže platí to dvojnásob. To ostatně vyplývá i z posledního průzkumu o sexuálním chování Čechů. Podle něj se velmi výrazné procento mužů stále potýká se sexuálními dysfunkcemi. Je to přitom poměrně s podivem, protože v dnešní době již existuje účinný způsob, jak problémy v sexuální oblasti řešit. Stačí jen sebrat odvahu a navštívit lékaře, který muže důkladně vyšetří a navrhne optimální léčbu.

Ve druhé polovině 90. let způsobilo doslova revoluci v sexuologii zavedení takzvaných inhibitorů PDE-5, které se používají jako farmaka na léčbu erektilní dysfunkce. Právě proto je překvapivé, že i po bezmála dvou dekádách existence efektivní léčby, trápí poměrně vysoké procento mužů neschopnost dosáhnout erekce. Jak vyplynulo i z aktuálního výzkumu o sexuálním chování Čechů, nějaký problém se ztopořením penisu stále přiznává více než 50 % mužské populace různého věku. Na vině je pravděpodobně stud, který mužům brání vyhledat lékařskou pomoc.

 

Obavy jsou zbytečné

Lékař je odborník, jehož posláním je řešit i sebeintimnější obtíže a pacient se vůbec nemá čeho obávat. Muži by neměli s návštěvou lékařské ordinace váhat už proto, že porucha erekce může být signál, kterým jim tělo dává najevo, že vše nemusí být zrovna tak, jak by mělo být, a to i v jiných oblastech, než jen v těch sexuálních. „Za problémy s erekcí se mohou například ukrývat mnohem závažnější kardiovaskulární choroby,“ upozorňuje MUDr. Libor Zámečník z Urologické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Už proto se vyplatí vyhledat odbornou pomoc včas.

Druhým častým mužským problémem je předčasná ejakulace. Celosvětově se uvádí, že se tato porucha týká přibližně každého pátého muže. V České republice se předčasná ejakulace týká necelých 20 % mužů. Příčin může mít tato dysfunkce několik, od těch fyzických – jako je třeba zkrácená uzdička žaludu, až po ty psychické. Někdy se také může stát, že je předčasné vyvrcholení jen důsledkem většího vzrušení z atraktivní partnerky. Pokud se však problémy při milování dostavují častěji a muž má pravidelně tendenci ejakulovat přibližně do dvou minut po začátku sexuálního styku, je už vhodné navštívit lékařskou ordinaci. „Rizika oddalování návštěvy lékařské ordinace přitom mohou být značná, a to zdaleka ne jen pokud jde o zdravotní hledisko. Měli bychom si uvědomit, že sexuální dysfunkce jsou příčinou přibližně 20 % rozvodů. Takže neřešením problému můžeme ohrozit nejen sebe, ale vlastně celý náš partnerský vztah,“ dodává MUDr. Taťána Šrámková z Fakultní nemocnice v Brně.

Jestliže patříte k lidem, jimž kazí poruchy erekce či předčasná ejakulace prožitek z milování, začněte problém řešit co nejdříve. Třeba tím, že navštívíte webové stránky www.nejennachvili.cz. Zde se dozvíte základní informace, které vás mohou zajímat. V případě potřeby navíc máte jedinečnou možnost položit prostřednictvím stránek dotaz lékařským odborníkům ve vašem regionu a případně si s nimi domluvit i osobní konzultaci. 

 

Připravila: Zuzana
Foto: iStock
25. 4. 2019hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovat

DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook