zapomenuté heslo

Světový týden inkontinence

Světový týden inkontinence
Ženy o tom nerady mluví, stydí se a obávají se zajít s tímto problémem k lékaři. O čem je řeč? O inkontinenci neboli samovolném úniku moči. Podle výzkumů jí trpí v průběhu života minimálně 50 % žen.

Právě tento týden je věnován inkontinenci. Cílem Světového týdne inkontinence je zabývat se různorodými aspekty nekontrolovatelného úniku moči a konkrétní pomoci pacientům trpícím těmito poruchami. Sdružení Incoforum vás zve na jeho šestý ročník.
 

Cílem akce je podpora pacientek a jejich rodin, nabídka služeb, například diagnostických, terapeutických i psychologických nemocným i jejich rodinám. Pozornost bude věnována zejména kvalitě života inkontinentních pacientů.

 

Doprovodné akce:

Infostánky sdružení Incoforum budou otevřeny denně od 10 do 18 hodin.

Praha: 23.6. – 27. 6.2014:

  • Obchodní Centrum Nový Smíchov, přízemí, Plzeňská 8, Praha 5

 

Na infostáncích budou k dispozici tištěné materiály věnované problematice inkontinence a činnosti sdružení, jako například:

  • informační leták Incofora, o.s.
  • informační leták o inkontinenci
  • informační leták s návodem na cvičení - 5 cviků
  • dotazník pro návštěvníky - zda mají či nemají problém s inkontinencí - zároveň budou vyplněné dotazníky sloužit jako průzkum a podklad pro novou studii
  • informace o možnostech vyšetření a odeslání potencionálních pacientů ke spolupracujícím lékařům a fyzioterapeutce.
  • objednávkový sešit jednotlivých pracovišť
  • informace o možnostech nákupu pomůcek (na předpis od lékaře a individuální nákup v lékárnách - finanční rozdíl- výhody registrace u lékaře apod.)


Cílem Týdne = inkontinence není přirozená součást žádného věku

Připravila: Katka
Foto: iStock
23. 6. 2014hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovat
#5: anonym-11018 vloženo: 23. 02. 2014
Ono to cvičení opravdu trvá...a záleží, jak vážné problémy člověk s inkont. má. Já cvičím už třetí měsíc a je to lepší.

#4: anonym-11018 vloženo: 23. 02. 2014
A fakt vám stačily jen slipovky? Ono je to docela nepříjemné, protože ta moč prostě "nevoní". Já jsem zkusila inkontinentní vložky (co mi poslali s DVDckem s cvikama z MOliklubu) a musím říct, že bych neměnila, oproti slipovkám daleko lépe sají a hlavně pohlcují pachy....což je teda hodně velké plus. Doporučila mi to i gynekoložka, že je to lepší....ta inkont. vložka lépe dýchá.

#3: anonym-11018 vloženo: 23. 02. 2014
Jsem netušila, že existuje světový den inkontinence :-) Ale tak je dobré se přiučit :-) Tento rok to bude ve stejný den? Netušíte, jaké akce se budou konat? A kde je možné najít víc informací?

#2: anonym-10926 vloženo: 12. 01. 2014
Bohužel u mě se objevila inkontinence mnohem dříve, docela jsem z toho byla překvapená a zaskočená. Všude doporučují cvičení kegelových cviků, na posílení pánevního dna. To jsem již vyzkoušela, ale necvičím zatím ještě moc dlouho. O dýňových tabletách jsem neslyšela, ale chtěla jsem si nějaké tablety zakoupit. Vyzkouším je tedy a uvidím.

#1: anonym-10923 vloženo: 10. 01. 2014
U mě se inkontinence objevila po přechodu. Nejprve jsem si nebyla jistá, zda se jedná opravdu o inkontinenci, ale bohužel ano. Objevila se u mne stresová inkontinence, řešila jsem to normálně intimkami, které mi na to stačily, jelikož jsem to neměla tak silně (většinou při smíchu, pohybu apod.). Začala jsem hledat pomoc, co se s tím dá dělat a nakonec mi zabraly dýňové tablety a pravidelné a hlavně správné cvičení.


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook