zapomenuté heslo

Vpusťte si do domácnosti energii a klid - zařiďte ji podle feng shui

Vpusťte si do domácnosti energii a klid - zařiďte ji podle feng shui
Jistě není náhoda, že se v dnešní uspěchané době stále častěji vracíme ke kořenům, vyhledáváme odpočinek od každodenního stresu a toužíme po větším propojení s přírodou. Více než 3 000 let stará čínská nauka feng shui tak nachází uplatnění v moderních domácnostech. Jak si s její pomocí můžete vytvořit zdravější bydlení?

Vítr a voda

Tyto elementy, dva hlavní faktory eroze, jež formují krajinu na naší planetě, daly umění feng shui jeho název. Učí nás, že poloha a orientace pozemku, domu, jeho místností i předmětů v nich má bezprostřední vliv na naše psychično a fyzično. Často odpovídají našim mentálním vzorům a ovlivňují naše zdraví. To také znamená, že si své okolí můžeme vědomě zařídit tak, abychom z něj čerpali energii a našli v něm oporu. Obě přírodní síly by měly být vyrovnané: dostatek světla a prostoru (vítr) k životnímu rozmachu a místa klidu a odpočinku (voda) pro regeneraci a nabíjení sil.


Cesta začíná již v exteriéru

Nauku feng shui lze uplatnit již při výběru pozemku. Jako ideální totiž vidí pravidelné geometrické tvary, nejlépe čtverec nebo obdélník. Nezapomeňte si také zajisit dostatek sluneční energie a volte pozemky situoavané na jihovýchod, jih a jihozápad. Pokud se základna mírně rozšiřuje, je to další bonus. Naopak se vyhýbejte rušivým faktorům, jimiž mohou být rušná silnice, tlející stojatá voda i dráty vysokého napětí - ty rozhodně nejsou tím pravým pro zdravé bydlení.


Pojďte dál

Zařízení interiéru závisí na účelu, jemuž má místnost sloužit, a na sektoru, v němž se nachází. Hrát si budete s intenzitou denního světla i světovými stranami. Přechodem mezi vnitřním a vnějším světem je chodba či vstupní hala, která by měla být úpravná, světlá a otevřená. Aby energie neodtíkala ven, nesmí se v ní nacházet schodiště či zrcadla naproti dveřím. A nyní se můžeme vydat do nejdůležitější místnosti, jíž je kuchyň: srdce domova. Zde se mohou všichni setkávat u “ohně”, tedy sporáku, který by měl být proto umístěn tak, aby kuchaři dopřál výhled do okolí a na dveře. Aby byly energie vyrovnány, dřez s vodou se nesmí nacházet přímo vedle něj. Oheň a vodu můžete jednoduše oddělit dřevěným prvkem či živou rostlinou.


Práce i relax

Ložnici logicky umístěte v klidné části domu; stejně tak postel by měla stát v nejklidnější části místnosti, nikoli naproti dveřím či pod oknem. Vyhýbejte se rušivé energii z elektrických zařízení. Stejným pravidlům podléhá podle feng šuej umístění stolu v pracovně. U obývacího pokoje je důležité myslet na to, že by měl sloužit lidem, nikoli nábytku. Nedělejte z něj výstavku, ale příjemné místo k posezení s rodinou a přáteli. Oživte jej rostlinami, měkkými materiály a tkaninami.

KP
Foto: Pixabay
2. 11. 2018hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

bažant
BAŽANT - kov


DoporučujemePoslední drby

heluska
DOTAZ
Kde jsou výherci soutěží?
Jana82
Osteoporoza
Dobrý den, lékařem mi byla zjištěna osteoporoza a bylo mi doporučeno, abych si koupila doplnky stravy s vitamínem K2 a...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook