zapomenuté heslo

Vpusťte si do domácnosti energii a klid - zařiďte ji podle feng shui

Vpusťte si do domácnosti energii a klid - zařiďte ji podle feng shui
Jistě není náhoda, že se v dnešní uspěchané době stále častěji vracíme ke kořenům, vyhledáváme odpočinek od každodenního stresu a toužíme po větším propojení s přírodou. Více než 3 000 let stará čínská nauka feng shui tak nachází uplatnění v moderních domácnostech. Jak si s její pomocí můžete vytvořit zdravější bydlení?

Vítr a voda

Tyto elementy, dva hlavní faktory eroze, jež formují krajinu na naší planetě, daly umění feng shui jeho název. Učí nás, že poloha a orientace pozemku, domu, jeho místností i předmětů v nich má bezprostřední vliv na naše psychično a fyzično. Často odpovídají našim mentálním vzorům a ovlivňují naše zdraví. To také znamená, že si své okolí můžeme vědomě zařídit tak, abychom z něj čerpali energii a našli v něm oporu. Obě přírodní síly by měly být vyrovnané: dostatek světla a prostoru (vítr) k životnímu rozmachu a místa klidu a odpočinku (voda) pro regeneraci a nabíjení sil.


Cesta začíná již v exteriéru

Nauku feng shui lze uplatnit již při výběru pozemku. Jako ideální totiž vidí pravidelné geometrické tvary, nejlépe čtverec nebo obdélník. Nezapomeňte si také zajisit dostatek sluneční energie a volte pozemky situoavané na jihovýchod, jih a jihozápad. Pokud se základna mírně rozšiřuje, je to další bonus. Naopak se vyhýbejte rušivým faktorům, jimiž mohou být rušná silnice, tlející stojatá voda i dráty vysokého napětí - ty rozhodně nejsou tím pravým pro zdravé bydlení.


Pojďte dál

Zařízení interiéru závisí na účelu, jemuž má místnost sloužit, a na sektoru, v němž se nachází. Hrát si budete s intenzitou denního světla i světovými stranami. Přechodem mezi vnitřním a vnějším světem je chodba či vstupní hala, která by měla být úpravná, světlá a otevřená. Aby energie neodtíkala ven, nesmí se v ní nacházet schodiště či zrcadla naproti dveřím. A nyní se můžeme vydat do nejdůležitější místnosti, jíž je kuchyň: srdce domova. Zde se mohou všichni setkávat u “ohně”, tedy sporáku, který by měl být proto umístěn tak, aby kuchaři dopřál výhled do okolí a na dveře. Aby byly energie vyrovnány, dřez s vodou se nesmí nacházet přímo vedle něj. Oheň a vodu můžete jednoduše oddělit dřevěným prvkem či živou rostlinou.


Práce i relax

Ložnici logicky umístěte v klidné části domu; stejně tak postel by měla stát v nejklidnější části místnosti, nikoli naproti dveřím či pod oknem. Vyhýbejte se rušivé energii z elektrických zařízení. Stejným pravidlům podléhá podle feng šuej umístění stolu v pracovně. U obývacího pokoje je důležité myslet na to, že by měl sloužit lidem, nikoli nábytku. Nedělejte z něj výstavku, ale příjemné místo k posezení s rodinou a přáteli. Oživte jej rostlinami, měkkými materiály a tkaninami.

KP
Foto: Pixabay
2. 11. 2018hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

netopýr
NETOPÝR - voda


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook