zapomenuté heslo

5 zajímavých surovin, které vám zlepší imunitu

5 zajímavých surovin, které vám zlepší imunitu
Přemýšlíte stále, čím vším si můžete zlepšit svou imunitu? Zkuste třeba vsadit na netradiční produkty v podobě chutných plodů. Tělo určitě zareaguje pozitivně a dostane novou vlnu energie.

1. Physalis

Mochyně Peruánská obsahuje vitamíny skupiny B, především thiamin - B1, riboflavin - B2 a niacin - B3, vitamín C i provitamin A. Z minerálních látek především železo, fosfor a vápník. Zlepšuje látkovou výměnu, odstraňuje kyselinu močovou a odpadní látky. Používá se při revmatismu, nedostatečnosti ledvin i dně, nebo jako prevence při vytváření močových kamenů. Působí protizánětlivě, silně antioxidačně a pozitivně ovlivňuje imunitní systém.
 

2. Durian

Durian je nutričně hodnotné ovoce. Obsahuje 25 % cukrů, vitamín C, A, B6, riboflavin a niacin. Dále pak železo nezbytné pro krvetvorbu a správné fungování svalů. Vápník jako výživu kostí a zubů. Hořčík proti únavě a pro podporu srdce. Niacin reguluje krevní cukr, udržuje zdravou pokožku, upravuje zažívání, nervový systém, mírní podráždění a přináší spánek. Riboflavin mírní bolesti hlavy, migrény a doporučuje se při nervových i jaterních onemocněních. Posiluje imunitní systém.


3. Artyčok

Pro detoxikaci těla, nejlepší zelenina. Artyčok působí na játra, největší čističku těla i na vylučovací systém a ledviny. Při cukrovce snižuje hladinu cukru v krvi, snižuje cholesterol, zlepšuje trávení i látkovou výměnu. Vláknina napomáhá hubnutí. Snižuje hladinu cholesterolu, odstraňuje zažívací poruchy a působí protizánětlivě. Vhodný při cirhóze, protože obsahuje mimořádně biologicky cennou látku cynarin. Ten se podílí i na vylučování žluči a působí proti vzniku žlučníkových kamenů.


4. Pitahaya

Svým vyšším obsahem vitamínu C posílí imunitní systém. Obsahuje vlákninu, vápník, draslík, železo, fosfor, sodík a vitamíny skupiny B. Chrání tělo před působením volných radikálů, je prevencí před rakovinou, zlepšuje peristaltiku střev, pomáhá s nespavostí a zlepšuje koncentraci. Na Tchaj-wanu používají diabetici dužinu tohoto dračího ovoce místo rýže. V Asii se zase pitaya používá jako účinný lék při průjmových onemocněních.


5. Papaya

Obsahuje hlavně vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík, sodík, zinek, mangan, měď, selen, nebo třeba omega 3, omega 6 mastné nenasycené kyseliny. Dále pak vitamíny A, B, C, E, K, lutein, cholin, betakaroten, kyselinu listovou a pantotenovou i vlákninu. Detoxikuje tělo, posiluje imunitu, normalizuje hladinu cukru v krvi, snižuje cholesterol, je prevencí před kardiovaskulárními chorobami, působí proti stárnutí, podporuje hojení ran. Má silné antiseptické účinky a odvodňuje.


Ovoce, zelenina i dárkové koše

Dárkové koše plné zdravých vitamínů a sladké chuti mohou být dováženy do restaurací i na pracoviště. Stejně tak je možné do gastronomických zařízení dovážet i čerstvé šťávy, krájené a předpřipravené produkty a saláty v podobě zeleniny a ovoce do kanceláře a na různá pracoviště. Právě ovoce a zelenina musí být základem našeho jídelníčku.

KP
Foto: Pixabay
23. 10. 2018hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

jezevec
JEZEVEC - dřevo


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook