zapomenuté heslo

Elektronická cigareta a jak na její výběr

Elektronická cigareta a jak na její výběr
Dnes elektronické cigarety patří k běžným a zcela dostupným na našem trhu. Díky tomu, že se na její výrobě podílí nespočet firem, máme tak možnost vybrat si z mnoha typů a druhů e-cigaret. Jak ale vybrat tu správnou?

Při výběru e-cigarety se zaměřte na:

  • kapacitu baterie,
  • výkon baterie,
  • clearomizér,
  • koncentraci nikotinu v náplni,
  • výběr vhodné náplně.


Kapacita baterie

Elektronické cigarety jsou poháněné baterií a každá baterie má určitou výdrž. Zpravidla můžeme říci, že vydrží 4 až 6 hodin používání. Kapacitu baterie je dobré zohlednit, protože každý člověk je jiný kuřák – někdo kouří jen příležitostně a někdo zase velmi intenzivně.

Pokud patříte k slabším kuřákům, který vykouří denně méně než 5 cigaret, pak vám postačí slabší baterie s kapacitou kolem 650 mAh. Střední kuřáci (cca 10 cigaret za den) by měli sáhnout po baterii s kapacitou alespoň 1100 – 1500 mAh. A pro silné kuřáky, kteří vykouří denně 10 až 20 cigaret, je vhodná baterie s kapacitou 1500 mAh a více. Na trhu samozřejmě jsou i baterie, které dosahují až 5000 mAh.


Zaměřte si i na kvalitní žhavení

Žhavení neboli také clearomizér je část e-cigarety, která přeměňuje náplň na páru a rovněž určuje její produkované množství, chuť a kvalitu. Clearomizér se často skrývá i pod jinými názvy – atomizér, echomizér, glassomizér, ale to jen z důvodu, aby se konkurence odlišila od ostatních.

Začátečníkům doporučujeme vybírat nejosvědčenější clearomizéry, které pracují na principu tzv. spodního žhavení. Je totiž spolehlivé, nenáročné na údržbu a většina z nich umožňuje i výměnu žhavicí hlavy.


Objem clearomizéru

Při výběru clearomizéru je dobré hledět i na jeho objem – tedy kolik pojme e-liquidu na jedno naplnění. Běžné clearomizéry pojmou 1,2 až 3,5 ml, některé i více. Objem doporučujeme vybírat podle toho, jaký kuřák jste.

  • Příležitostní a střední kuřáci – postačí objem od 1,2 ml
  • Silní kuřáci – od 2 ml výše


Náplň do e-cigarety – jak ji vybrat

Nedílnou součástí každé elektronické cigarety jsou e-liquidy. A ty budete kupovat nejčastěji. Na trhu ji seženete nepřeberné množství – k dostání jsou běžné i netradiční příchutě. Konzervativci a příznivci neochucených cigaret mohou sáhnout po klasických tabákových příchutí. A lidé, kteří rádi neustále zkouší něco nového, pak mohou zvolit ovocné, sladké i netypické příchutě náplní.


Elektronická cigareta jako nástroj k odvykání

Na běžných cigaretách jsou kuřáci závislý kvůli obsaženému nikotinu. Ten je přítomný i v náplních pro elektronické cigarety. Výhoda e-cigaret je však v tom, že obsah nikotinu můžete regulovat. Na trhu jsou totiž k dostání e-liquidy s různým obsahem.

Pokud patříte k těm, kteří se chtějí kouření zbavit, e-cigarety jsou vhodným nástrojem. Jak už jsme zmínili, oproti běžným cigaretám můžete množství nikotinu postupně snižovat, a tak se svého zlozvyku pomalu a nenásilně zbavit. Více informací naleznete například ve studii, která potvrdila, že e-cigarety jsou nejúčinnějším nástrojem k odvykání kouření (http://www.kelk.cz/aktuality/studie-potvrdila-ze-e-cigarety-jsou-nejucinnejsim-nastrojem-k-odvykani-koureni/

 

KP
Foto: 123rf
5. 5. 2017hodnotit 1 2 3 4 5

Přeposlat známému

 

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

opice
OPICE - kov


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook