Zapomenuté heslo

Hubnutí snadno a rychle za pomocí keto diety

Hubnutí snadno a rychle za pomocí keto diety
Vitamin D3 je pro naše zdraví velice důležitý – ovlivňuje více než 200 procesů v těle a jeho účinek je potvrzený mnoha výzkumy. Stravou přitom dokážeme přijmout jen zhruba 10% potřebné dávky D3.

Jindy musíte na výsledky čekat delší dobu, a tak vám přijde, že dietu už držíte celou věčnost a ono pořád nic. Keto dieta slibuje efektivní a rychlé hubnutí bez hladu. Jak je to možné? Pojďme si přiblížit, v čem je keto dieta jiná!


Jaký je princip keto diety?

Při běžném jídelníčku jsou tělem využívány sacharidy jako hlavní zdroj energie. Jsou štěpeny na glukózu a pomocí inzulinu rozváděny organismem. Glukózy se ale může vytvořit přebytek a ten potom tělo uskladňuje a vytváří tak tukové tkáně. Na druhou stranu při keto dietě nemá tělo k sacharidům přístup, a tak místo nich začne spalovat tuky. Rozložením tuků si tělo získá glukózu a ketonové látky, po kterých je i dieta pojmenována. Tyto látky mimo jiné potlačují hlad a chuť na sladké.


Zdravotní benefit keto diety

Zajímavostí je, že původně byla tato dieta využívána při léčbě epilepsie, a to už ve dvacátých letech minulého století. Dnes pomáhá také při vysokém tlaku, nebo cukru v krvi a pomoci může také při léčbě rakoviny, Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby. Dieta je vhodná i pro ty, které už za sebou nějaké ty neúspěšné diety mají, protože díky rychlým výsledkům je snazší udržet si motivaci a dietu opravdu dokončit. Doporučuje se také často těm, které kvůli své nadváze nemohou podstoupit operaci.


Pokud máte ale nějaké nejasnosti a nejste si jistí, jestli je zrovna pro vás tato dieta vhodná, nebojte se poradit s lékařem.


Co jíst při keto dietě?

Keto dieta spočívá v jídelníčku založeném na zvýšeném příjmu tuků, mírném množství bílkovin a minimálním příjmem sacharidů. Zároveň je vhodné vyvarovat se nezdravým tukům a průmyslově zpracovaným surovinám.


Jestli se rozhodnete tuto dietu vyzkoušet, do jídelníčku zařaďte ryby, maso, vajíčka, mléčné výrobky, ořechy, zeleninu s nízkým obsahem sacharidů, avokáda a zdravé tuky. Naopak se ale vyhýbejte pečivu, těstovinám, luštěninám, ovoci a sladkému obecně. Z jídelníčku zpočátku vyřaďte také kořenovou zeleninu a rajčata, které obsahují rovněž sacharidy.


Více o složení potravin je možné zjistit na webových stránkách keto-hubnuti.cz


Tipy pro snadné dodržení keto diety

V dnešní uspěchané době může být pro někoho těžké dodržet tuto dietu svépomocí. Není to nemožné, avšak příprava vlastních jídel vyžaduje čas a chuť k přípravě jídel. Často je překážkou také nemožnost si takto připravené jídlo vzít s sebou na cesty. Pro tyto i jiné případy je možné využít nabídky české firmy KetoMIX, která prostřednictvím svého eshopu nabízí velké množství produktů, speciálně vyvinutých pro keto dietu.


K dostání je široká nabídka jídel, například kaše, palačinky, omelety, pudinky či polévky. Dopřát si můžete také proteinové nápoje s různými příchutěmi a speciální keto sladkosti a pečivo.


Mezi výhody KetoMIX produktů patří rychlá a jednoduchá příprava, složení respektující požadavky na keto dietu, a vysoký obsah vitamínů a minerálů. K zakoupení jsou nejen jednotlivé suroviny, ale také komplexní balíčky několikatýdenní výživy. Díky tomu nebudete muset přemýšlet nad vhodností jednotlivých potravin a budete si užívat každý den naplno.


Jak se vyhnout jojo efektu

S keto dietou se můžete vyvarovat jo-jo efektu, nemáte při ní neustálý hlad a tělo potlačí i touhu po sladkém, navíc se poměrně rychle dostavují výsledky. Problém by neměl nastat ani po ukončení diety. Díky získaným návykům ke zdravému způsobu stravování se většina osob k původnímu stravování už nevrátí. Přechod je však důležité neuspěchat a i při dosažení vysněných výsledků neusnout na vavřínech.

KP
Foto: iStock
13. 8. 2019hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

liška
LIŠKA - dřevo


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook