zapomenuté heslo

Jak si vylepšit vodu

Jak si vylepšit vodu
Ačkoliv je voda základním předpokladem pro vznik života a tvoří víc než 70 % našeho těla, často bývá téma pitné vody opomínáno.
Oproti tomu problematika vhodné stravy, nebo ovzduší bývá denně součástí nejrůznějších pořadů a diskuzí, a tak víme, co je dobré a naopak špatné. Ne každý si proto uvědomuje, že to, co pijeme je stejně důležité jako to, co jíme a dýcháme.
 
Problematika pitné vody je opředena i řadou omylů a mýtů. Pojďme se tedy společně podívat, jak by měla vypadat ideální voda.
 

Jaká je ideální voda?

Ideální voda totiž neobsahuje chemické kontaminanty (chlor, flor, hormony, residua antibiotik, těžké kovy), naopak obsahuje dostatek minerálů (zejména vápníku a hořčíku). pH vody by mělo být zásadité a pohybuje se mezi pH 8 a pH 9,5 a voda by měla mít antioxidační účinky (záporný náboj ORP - oxidačně redukční potenciál)
 

Jak jsme na tom s kohoutkovou vodou?

Kvalita kohoutkové vody v ČR závisí na mnoha faktorech a může se dramaticky měnit, v závislosti na zvolené metodě úpravy v čističce nebo kvalitě infrastruktury. Velkou předností vody z kohoutku je možnost optimálního skladování. Obecně lze však říci, že kohoutková vodaobsahuje chemické kontaminanty (chlor, flor, hormony, residua antibiotik, těžké kovy), bohužel neobsahuje dostatek minerálů (zejména hořčíku) a pH vody je neutrální nebo mírně kyselé a pohybuje se mezi pH 6,5 a pH 7,2. Kohoutková voda má též oxidační účinky (kladný náboj ORP - oxidačně redukční potenciál).
 
Jak je vidět, kohoutková voda je vynikající vstupní surovinou, kterou můžeme snadno upravit tak, aby nám pomáhala v každodenním životě plném překyselení ze stresu, smogu, špatné stravy a dalších faktorů.
 

Na co se zaměřit?

Zvýšení pH vody a navrácení antioxidačních účinků. Organismus většiny z nás se pro velké množství zátěžových faktorů moderní doby nedokáže samo odkyselit. To má za následek dlouhodobé překyselení organismu a vytvoření prostředí náchylného na bakterie a viry. Pitím ionizované zásadité vody pomáháme tělu každý den bojovat s negativními vlivy a posilujeme tak imunitní systém.
 
Novým trendem proti překyselování organismu je úprava kohoutkové vody za pomocí ionizačních mašinek. Pokud vás nebaví nakupovat předražené balené vody, chcete udělat něco pro své zdraví a vylepšit si vodu z kohoutku nebo ze studny, je pro vás ionizace skvělou volbou. K ionizaci je potřeba zakoupit ionizační přístroj, který nabízí několik variant nastavení od kyselé vody s antibakteriálními účinky, přes vodu kojeneckou až k zásadité vhodné na mytí nádobí či ovoce.
 
Například přístroj Chanson Miracle Max dokáže vodu zbavit škodlivin a upravit pH v rozmezí od 2,7 do 11,3 a ORP v rozsahu od +1200 až do -920 (při záporném Oxidačně Redukčním Potenciálu je voda antioxidantem).
 
Kromě úpravy pH ionizátor zbaví vodu chlóru, nežádoucích nečistot a látek, jako jsou například pesticidy, těžké kovy nebo dusičnany. Zásaditá voda z ionizátoru je zároveň plná antioxidantů, které zpomalují stárnutí organismu.
 
Více informací o ionizaci naleznete na www.zivavoda.cz.
 
Připravila: Katka
Foto: Živá voda
7. 4. 2017


hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

drak
DRAK - dřevo


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook