Wellness

Jak vybrat běžecký pás

Sbírání lístečků

Běžecké pásy jsou čím dál tím více oblíbené pro svoji funkčnost. Přeci jenom běhat venku je prima, ale co na podzim nebo v zimě, kdy se dny zkracují.

Výhodou běžeckého pásu je, že na něm můžete běhat, kdy potřebujete. A nemusí to být jenom běh, ale může to být i chůze.


Pojďme se blíže podívat na domácí běžecké pásy, které jsou určené pro domácí použití, kdy se používají denně cca 2 hodiny.

Při výběru běžeckého pásu je potřeba vědět, kdo bude pás využívat. Pokud bude trenažér využívat několik osob, je třeba vybírat s ohledem na maximální zatížení. Musíte tedy znát hmotnost nejtěžšího cvičícího a ještě k tomu přidat rezervu 20 %.

Určitě byste se měli zaměřit na to, jak dlouho budete běžecký pás denně používat.
Průměrná doba zátěže běžeckého pásu jsou 2 hodiny, ale pokud chcete běhat déle, je potřeba vybrat pás s větší denní zátěží. Tyto lepší běžecké pásy seženete od 15 tis. Kč.


Všímejte si určitě parametrů u běžeckých pásů a to hlavně:

  • Výkon motoru
  • Sklon běžecké plochy
  • Velikost běžecké plochy
  • Rychlost běžeckého trenažéru
  • Počítač běžeckého trenažéru a programové vybavení
  • Měření tepové frekvence
  • Nosnost
  • Skládání a přesun
  • Záruka


U běžeckého pásu je nejdůležitější výkon. Čím silnější motor, tím větší výkon motoru a tím delší životnost trenažéru. Je třeba mít ujasněný sportovní záměr, tj jak často plánujete cvičit, kolik budete cvičit. Takové nejjednodušší pravidlo platné pro domácí trénink je, že motor má mít výkon alespoň 2 HP.


Sklon běžecké plochy neboli úhel, který simuluje běh do kopce. Hodnota bývá při běžeckých trenažérech udávána v %. Standardně mívají jednotlivé modely tuto hodnotu v rozmezí 0 – 20 %. Základní domácí běžecké trenažéry mají sklon v rozmezí 0 – 10 %. Některé běžecké pásy mají nastavování sklonu ručně, ale to je většinou u těch nejlevnějších.

Čím větší běžecká plocha, tím větší komfort při používání a tím menší pravděpodobnost zranění. Tento parametr bývá často podceňován, ale třeba si zároveň uvědomit, že vyšší cvičenci mají i delší krok při chůzi, a to už ani nemluvě o běhu. Tehdy se významně zvětšuje délka kroku. Délka běžecké plochy se běžně pohybuje v rozmezí 115 – 165 cm.

Velmi důležitá je také šířka běžecké plochy, bývá cca od 40 do 60 cm. Pokud máte dostatečně širokou běžeckou plochu (alespoň 42 cm), nemusíte věnovat takovou pozornost vybočení během běhu, při kterém byste se dostali mimo běžeckou plochu (riziko úrazu).


Pro domácí trénink doporučujeme volit šířku alespoň 42 cm a délku minimálně 120 cm.


Nákup běžeckého pásu doporučujeme provést v internetovém obchodě Tipnet.cz, kde mají velký výběr běžeckých pásů za akční ceny. Pás vám zdarma přivezou a k běžeckému pásu dostanete i dárek navíc.

KP
Foto: TIPnet.cz
12. 3. 2018
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků