zapomenuté heslo

Listopad, knír, muži a zdraví: jak spolu souvisí?

Listopad, knír, muži a zdraví: jak spolu souvisí?
Přestože charitativní akce Movember už probíhá několik dnů, pánové – stále máte šanci! Nechte si narůstat knírek, a změňte svou tvář. A s ní i „tvář“ svého zdraví.

Když si z angličtiny přeložíte slangové slovo Mo (Moustache = knír) a November = listopad, a dáte je pěkně dohromady, vznikne Movember. Měsíc mužských knírů a nových tváří. Smyslem tohoto projektu je zvýšit povědomí o mužském zdraví, zejména pak o rakovině prostaty a varlat.

Jak na to

Je to jednoduché: všichni muži, kteří chtějí podpořit akci v důsledku vedoucí opět k nim, respektive k jejich zdraví, by v listopadu měli dát prostor svému knírku. I když ho před tím nikdy nenosili. Zkrátka kdo má zájem podpořit charitativní akci Movember, ten si teď nechá růst knírek. Což určitě vyvolá v jeho okolí řadu otázek, a lidé se najednou začnou bavit o tématech, která byla před tím tabu.

Podporujme se

Aby nezůstalo jen u řečí, všichni můžeme finančně podpořit činnost organizace Movember Foundation, která je největším nevládním poskytovatelem dotací na výzkum rakoviny prostaty. U nás pak prostředky poputují do nadačního fondu Muži proti rakovině, na boj proti rakovině prostaty a varlat (více na jejich webovkách: muziprotirakovine.cz). Má to velký smysl, ostatně rakovinou prostaty onemocní v ČR více než 6500 mužů. Každoročně. A přes 1800 jich zemře.

Co na to dámy?

Něžnější polovina lidstva se do akce pravidelně zapojuje už jen tím, že své partnery, bratry, tatínky, otce atd. podporuje a motivuje k tomu, aby si více všímali svého zdraví. A také chodili na preventivní prohlídky, které jsou vždycky lepší volbou, než případně nutná léčba.

Nepřehlédněte!

Podrobnější informace o samotném projektu a samozřejmě také o rakovině prostaty i rakovině varlat najdete na webu: cz.movember.com. Tady rovněž v případě zájmu objevíte číslo účtu, kam lze posílat finanční příspěvek.

A co říká Marek Rejman, iniciátor „knírkového“ hnutí v ČR? „Nejvíc mě těší, že muži konečně začínají mluvit o svém zdraví, chodí na preventivní prohlídky a tím snižují riziko nekontrolovatelného vývoje onemocnění. Movember zachraňuje životy.“ Je to víc než potřebné – počet pánů, u nichž se každým rokem diagnostikují rakovina prostaty či varlat, zatím bohužel neklesají. Ale jednou určitě budou!

P.S.

S humorem jde všechno lépe, tak mrkněte na net a zadejte si do vyhledávače heslo:  Kníra mám! A pak si můžete společně s Těžkým Pokondrem broukat, že...
 

Připravila: Marcela
Foto: Movember
13. 11. 2014hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

drak
DRAK - dřevo


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook