zapomenuté heslo

Nové Centrum zdravotní prevence: v čem vám pomůže?

Nové Centrum zdravotní prevence: v čem vám pomůže?
Myslíte na své zdraví až v momentu, kdy se něco přihodí? Zkuste zvolit šetrnější a rychlejší cestu a postarejte se o sebe předem. V tom vám může pomoci nové Centrum zdravotní prevence, které najdete v Praze.

Abychom byli přesní, jde v pořadí už o druhé centrum, kterou slouží Pražanům. To první najdete v Jungmannově ulici na Praze 1 a druhé, nově otevřené pak v Plaňanské ulici na Praze 10. Centrum vzniklo díky spolupráci pražského magistrátu a občanského sdružení Centrum prevence.

Námět k zamyšlení

A proč byste sem měli přijít? Jaro už klepe na dveře, mnozí z vás právě teď řeší únavu, ale také časté chřipky nebo nachlazení, kterým „nahrává“ i poměrně velké střídání teplot. Organismus je po zimě zkrátka oslabený; chybí mu dostatek slunečních paprsků, ale také větší nabídka čerstvého zeleniny a ovoce.

Ale to není všechno. Bez ohledu na počasí nebo roční období možná právě vy už delší čas máte například vysoký krevní tlak, nadváhu, vyšší hladinu cholesterolu nebo cukru v krvi, jiný zase řeší závislost na nikotinu. A děti? I ty může trápit například obezita, porucha příjmu potravy a jiné obtíže.

Starejte se předem

Nečekejte, až se vaše, momentálně třeba nepříliš závažné zdravotní neduhy rozvinou ve větší problém, a řešte je hned. Pomoci vám můžou právě Centra zdravotní prevence, přičemž veškerá vyšetření a poradenství odborníků jsou zdarma.

Co je dobré vědět? Každý den v týdnu se věnuje určité oblasti:
- Pondělí: prevence obezity u dětí a dospělých
- Úterý: psychologické a sociální poradenství
- Středa: prevence odvykání kouření
- Čtvrtek: prevence a léčba závislostí
- Pátek: zdravý životní styl

Přehled služeb

Centra zdravotní prevence provedou orientační vyšetření a seznámí vás s jejich výsledky, vyhledají kontakt na organizace zaměřené na odbornou pomoc nebo pomůžou při výběru zdravotnického zařízení, a poskytují informační poradenství pro dospělé. Prakticky to znamená, že vám tu například změří tlak nebo puls v krvi, hladinu cukru a cholesterolu v krvi (jde o orientační vyšetření), dále pak třeba bazální metabolismus, BMI, procentuální zastoupení tuku a vody v těle, fyzickou kondici, možnou závislost na nikotinu a podobně.

Nepřehlédněte!

Do Centra zdravotní prevence můžete přijít každý všední den od 8.00 do 16.30 hodin na adresu: Plaňanská 573/1, Praha 10 (budova polikliniky v Malešicích). Chcete-li se o tomto projektu dozvědět více, doporučujeme webové stránky www.centrumprevence.cz

Připravila: Marcela
Foto: iStock
14. 3. 2013
 hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

kohout
KOHOUT - kov


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook