zapomenuté heslo

Promlsat se ke zdraví: kvalitní čokoláda potěší i pomůže

Promlsat se ke zdraví: kvalitní čokoláda potěší i pomůže
Kousek výborné čokolády za odměnu nebo jen tak si dá s chutí téměř každý z nás. Chuťové pohárky někdy dokonce křičí, že chtějí svojí porci sladkosti, a není se čemu divit.

Kvalitní čokoláda našemu tělu udělá totiž velkou službu a odborníci dnes už vědí, že je pro organismus velmi prospěšná. Naštěstí, tabulku opravdu dobré čokolády si můžete nejen koupit ale i sami vyrobit přímo v centru Prahy v nově otevřené čokoládovně Chocolate Monkey.


Zdravotní výhody čokolády

Čokoláda je srdcová záležitost a to doslova! Nejen že jde o nejoblíbenější lahůdku na světě už tisíce let, ale skutečně má i blahodárné účinky na naše srdce. Díky vysokému zastoupení flavonoidů v kakau pomáhá čokoláda bojovat s vysokým krevním tlakem a zvyšuje elasticitu cév.

Kromě toho je čokoláda i skvělým zdrojem antioxidantů, které napomáhají správnému fungování naší imunity a bojují proti stárnutí buněk. Podle studií obsahuje kakao dokonce ještě více antioxidantů než v případě černého a zeleného čaje nebo červeného vína. Látky obsažené v kakau ale také pomáhají s pamětí a mají prokazatelné účinky na proces učení.

Kakaové boby jsou mimo to i prokazatelným bojovníkem s cholesterolem, cukrovkou a napomáhají procesu hojení. V neposlední řadě ale také podporují naše psychické zdraví, ne náhodou saháme po čokoládě, když potřebujeme zlepšit den. Flavonoidy prokazatelně vylepšují náladu, bojují s depresemi a podporují pocity spokojenosti. Známý je samozřejmě i afrodiziakální efekt kakaových bobů.


Kvalitní čokoláda je i u nás

Zdravotní benefity čokolády můžete ale čerpat jenom z kvalitních výrobků. Za výbornou čokoládou už dávno nemusíte jezdit do Belgie nebo Švýcarska, její tradiční výroba si našla místo už i u nás. Čokolatiérka Míša z Chocolate Monkey má s výrobou vysoce návykové lahůdky bohaté zkušenosti, které s nadšením předává svým zákazníkům. V čokoládovně na Praze 1 v Havelské ulici je k dostání nejen široká řada výběrové čokolády, ale zákazníci si tady mohou vyzkoušet výrobu na vlastní kůži, poznat celý proces produkce od pěstování kakaovníku až po finální zdobení a zeptat se na všechny výhody její konzumace. A především, ochutnat!

„Kvalitní vysoce procentní čokoládu můžete používat i jako lék na bolest hlavy. Dáte si pár kousků a bolehlav ustoupí. Bohužel jen na nějakých 15 minut. Pak si holt musíte dát další dávku“, usmívá se čokolatiérka Michaela, která si denně dopřává pár gramů 99% čokolády francouzské rodinné značky Michel Cluizel.

Kromě samotného kakaa ale čokoládová tabulka může nabídnout ještě víc. Oblíbené kombinace s ořechy zajistí příjem zdraví prospěšných tuků, za vyzkoušení také stojí kombinace s japonským čajem matcha a mátou, která se stala hned po otevření čokoládovny naprostou jedničkou. Fantazii a chuti se ale v čokoládovém světě meze nekladou a vyrobit si svojí vlastní můžou na workshopech skupinky i jednotlivci.

Více informací najdete na chocolatemonkey.cz

KP
Foto: Chocolate Monkey
16. 3.2018
 hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

tygr
TYGR - dřevo


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook