zapomenuté heslo

Tip pro rodiče: svačina on-line

Tip pro rodiče: svačina on-line
Stále přemýšlíte, co dobrého a přitom zdravého nachystat potomkovi na svačinu? Nelamte si hlavu sami a poraďte se s chytrými webovkami, které to udělají (téměř) za vás!

Ranní probuzení po několika hodinách spánku velí – umýt se a nasnídat! Ostatně energie přijatá snídaní pomůže k dobrému startu do nového dne. Má to však háček; ne každé dítě snídá … Zejména v těchto případech je pak víc než nutné pečlivě promýšlet, co ratolesti připravit na svačinu.

Na co si dát pozor

„Negativní vliv dopoledního hladovění na vznik nadváhy a obezity je už rodičům poměrně dobře známý. Málokdy si ale uvědomují, že velmi často způsobuje také nesoustředěnost, zhoršenou schopnost vnímání výkladu a může tak přímo zhoršit školní výsledky“ upozorňuje Hana Knížková z Poradenského centra Výživa dětí. A dodává, že dětský organismus si dokáže jen ve velmi omezené míře vytvářet zásoby energie, čili její nedostatek je vidět téměř ihned. „Děti jsou podrážděné nebo naopak jakoby utlumené, nesoustředěné a často se přidává také bolest hlavy."

Seznamte se s ideálem

Optimálně by nejen svačina, ale každé jídlo mělo obsahovat vhodnou kombinaci všech základních živin – bílkovin, cukrů a tuků. Jenže jak to vymyslet, aby to, co školákovi nabídnete, také s chutí snědl? Tehdy vám jistě přijde vhod takzvaný svačinový rádce, kterého najdete na webu: www.rostemeschuti.cz/jidelnicek. Zde stačí, když rodiče uvedou základní informace o dítěti (věk, váhu a výšku), dále potraviny, které je třeba vyloučit, a současně označí dny, kdy dítko čeká náročnější sportovní aktivita.

I pro více sourozenců

Máte doma dvě nebo tři děti? Ani to nevadí; najednou lze sestavit až 3 jídelníčky, tedy pro tři děti, na dobu až jeden týden. Nabízený jídelníček potom dbá nejen na to, co potomek obecně potřebuje pro svůj zdárný vývoj, ale i na jeho chutě, potenciální alergie i kalorickou vyváženost. Webová aplikace současně poskytuje i informace k jednotlivým složkám navrhovaných svačin.

Zaujalo nás

Chcete se dozvědět více o této speciální výživové aplikaci? Anebo máte vůbec dotaz ohledně vhodné stravy pro vašeho potomka? Pak se obraťte na pražské Poradenské centrum výživa dětí, a to buď telefonicky nebo e-mailem. Podrobnější informace najdete na webových stránkách sdružení: www.vyzivadeti.cz


Připravila: Marcela
Foto: iStock
7. 5. 2013
 hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

kohout
KOHOUT - kov


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook