zapomenuté heslo

Vyznáte se v barefoot botách?

Vyznáte se v barefoot botách?
Nedávno jsme se věnovali chůzi na boso a barefoot botám. V redakci jsme zjistili, že není tak lehké se v této problematice zorientovat.

Mysleli jsme, že barefoot boty jsou jen ty prstové. Pak jsme zjistili, že to není pravda. Barefoot boty věrně napodobují chůzi na boso a nemusí být prstové. Mají tenkou a ohebnou podrážku, která se přizpůsobuje chodidlu a přitom umožňuje maximální vnímání povrchu, po kterém chodíte. Nemusí to být nutně pětiprsté boty. Poradili jsme se proto se specialisty z obchodu Fun Run a vybrali jsme pro vás informace o několika tipech barefoot bot.


Vibram Fivefinger

Z původně „bláznivého konceptu“ se stal výrobek, který stál u zrodu nové kategorie obuvi, nazývané barefoot. Obuvi, která respektuje anatomický tvar nohy a umožňuje její přirozený pohyb. Boty vyrábí firma Vibram, jejíž podrážky používá většina výrobců outdoorové obuvi. Největší výhodou bot této značky je, že umožní oddělenou práci všech prstů bez jakéhokoli omezení, tedy dokonale imitují bosý pohyb. Pokud použijeme přirovnání, tak jsou to prstové rukavice na nohách.

Barefoot Vibram Fivefinger
Barefoot Vibram Fivefinger


Skora

Pokud chcete barefoot boty na fitness či běhání a boty Vibram FiveFingers se vám zdají příliš avantgardní, nebo tvar vaší nohy neumožňuje používání prstových bot, tak vám skvělou službu udělají boty Skora. Boty mají klasický tvar, ale od běžných se liší tenkou podrážkou a širokou špičkou umožňující maximální volnost prstů. Americký výrobce prémiové barefoot obuvi používá špičkové materiály, propracované detaily, skvělé zpracování a nezaměnitelný design.

 

Barefoot Skora
Barefoot Skora

 

Vibram Furoshiki

Nový koncept barefoot bot od firmy Vibram od japonkého desigera. FUROSHIKI znamená balení dárků do textilního obalu a podobně je koncipovány i tyto boty. K tenké gumové podrážce je připevněn elastický textilní svršek, který překrývá nárt nohy. Stažení je řešeno pomocí suchých zipů. Boty jsou velmi pohodlné, lehké a přizpůsobí se každému tvaru nohy. Jsou vhodné na cestování a lehké fitness aktivity.

Barefoot Furoshiki
Barefoot Furoshiki

 


Prstové ponožky Injinji

A kdo už začal používat barefoot boty, používá i prstové ponožky. Světovou jedničkou ve výrobě prstových ponožek je značka Injinji. Ty jsou vhodné do jakýchkoli bot a mají oproti klasickým tyto výhody: umožňují noze přirozené postavení prstů, potlačují tvorbu plísní a kožních nemocí, lépe transportují vlhkost z problémových míst, zamezují tvorbě puchýřů mezi prsty.

Pětiprsté ponožky Inji
Pětiprsté ponožky Inji

 

Více informací najdete na www.funrun.cz
 

KP
Foto: Fun Run
14. 12. 2017

 hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

netopýr
NETOPÝR - voda


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook