zapomenuté heslo

Zdraví podle Měsíce

Zdraví podle Měsíce
Chcete se cítit více fit a prospět své tělesné schránce? Zkuste to podle rad našich předků, kteří věřili na sílu Měsíce. Vypozorovali totiž, že v určitých fázích Měsíce se lépe daří určitým aktivitám.

Měsíc vystřídá přibližně za měsíc čtyři fáze a to novoluní, první čtvrt, úplněk a poslední čtvrt. Když od úplňku začne ubývat, říkáme, že couvá, když přibývá, označujeme to jako dorůstání.


Základní pravidla

Dny couvajícího Měsíce jsou vhodné k vylučování škodlivin z těla, tedy i k detoxikačním a ozdravujícím procedurám, nebo k návštěvě zubaře, kožaře a dalších specialistů, pokud si potřebujete ulehčit (například zbavit se bradavic). A dny dorůstajícího Měsíce? Tehdy nastává optimální doba pro doplňování tělu prospěšných látek, včetně bylinných preparátů, potravinových doplňků a podobně. Náš tip: Pokud si bylinky sbíráte sami, pak vězte, že budou-li utržené za úplňku, mají více energie.


Zase to hubnutí

Pokud vám stačí jednodenní redukce, volte dny novoluní, první čtvrti, úplňku nebo poslední čtvrti. V průměru jde o jeden den v týdnu, takže si tímto způsobem jednoduše pohlídáte nebo lehce upravíte váhu. Do jedno- až dvoutýdenní diety se pusťte ve dnech couvajícího Měsíce, pak budete přebytečná kila snáze shazovat. A v čase, kdy Měsíc dorůstá, více dbejte na stravování – zde hrozí, že byste mohli přibrat ještě více než obvykle.
 

Luna není Slunce

Další praktické rady se dotýkají jednotlivých znamení zvěrokruhu, stačí si tedy pořídit lunární kalendář a hned získáte větší přehled o doporučeních nejen ohledně zdraví. A když je nestihnete v daných termínech dodržet? Nevadí, za pár dnů to můžete zkusit znovu. Na lunárních pravidlech je totiž příjemné, že platí pro každého; tady nezáleží na vašem slunečním znamení.


Zkusme to konkrétně

Z knihy Lunární kalendář krásné paní máme červenec a do jeho konce zbývají více než dva týdny.

  • 15. a 16. 7. se nese ve znamení Vah, které ovlivňují ledviny, čištění krve a rovnováhu tělesných tekutin. Hodně pijte vodu, lépe odplavíte škodliviny z těla. Navíc 16.7. je první čtvrt neboli den vhodný pro půst.
  • 17. a 18. 7. patří Štíru, který působí na pohlavní a vyměšovací orgány. Správné vylučování podpořte celozrnným pečivem, jemná masáž břicha posílí trávení a funguje proti zácpě.
  • 19. a 20. 7. představuje dny Střelce. Nyní se více soustřeďte na celkovou pohyblivost, v tyto dny je vhodné provádět ozdravné koupele, chodit do sauny a vyzkoušet metodu přikládání baněk.
  • 21. a 22. 7. se nese ve znamení Kozoroha, který mimo jiné ovlivňuje kolena a pokožku. Můžete ji zjemnit například mléčno-medovou koupelí (hrneček medu rozpusťte ve dvou litrech horkého mléka a vlijte do koupele). Pozor! 22. 7. je úplněk, den vhodný pro redukci váhy.
  • 23. a 24. 7. patří Vodnáři, který působí na lýtko, holeň, kotník, patu a křečové žíly. Pochutnejte si na pohance obsahující rutin (zabraňuje praskání cév a drobnému krvácení pod kůží). Používejte kvalitní oleje s nenasycenými mastnými kyseliny, které odbourávají tuk, čistí cévy a posilují nervy.
  • 25. a 26. 7. patří Rybám, jež ovlivňují chodidla, chůzi a lymfatický systém. Nyní nastává správný čas k odstraňování bradavic a plísní na nohách. Večer dopřejte chodidlům chladnou lázeň obohacenou o šťávu ze dvou citrónuů
  • 27., 28. a 29. 7. jsou dny Berana a ten působí na hlavu, mozek a životní energii. Věnujte se relaxaci a meditaci, zajděte si do kina na dobrou komedii (smích dodává mozku více kyslíku a přispívá k synchronizaci mozkových hemisfér). Navíc 29. 7. je poslední čtvrt – den vhodný pro půst.
  • 30. a 31. 7. představují dny Býka, který ovlivňuje krk, mandle, čich, chuť, týl a ramena. Kloktejte a vyplachujte si ústa bylinkovým odvarem, předcházíte zánětům dásní, jež negativně působí na srdce, cévy a slinivku.


Připravila: Marcela s yvužitím zdroje Lunární kalendář Krásné paní (www.krasnapani.cz)
Foto: iStock
5. 6. 2019
 hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

drak
DRAK - dřevo


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook