zapomenuté heslo

Objevte kouzlo chia semínek

Objevte kouzlo chia semínek
Pocházejí z Mexika a Guatemaly a někdy se jim přezdívá poklad aztéckých běžců. Označení Chia znamená v překladu "síla" a v případě těchto droboučkých semínek není vůbec nadnesené. Jsou totiž plné látek důležitých pro náš organismus.

Chia semínka jsou plody šalvěje hispánské a svým vzhledem připomínají mák. V zemích svého původu se pěstovala ve velkém vedle kukuřice, fazélí a amaranthu. Semínka se konzumovala velice často. Lidé je roztloukali na mouku, přidávali do různých jídel a nápojů. Lidé si je dopřávali také proto, že mohli po jejich požití lépe hospodařit s energií, kterou potřebovali ke zdolání těžké práce.

 

Objevte je pro své zdraví

Proč jsou chia semínka tak zázračná? Obsahují totiž velké množství omega - 3 mastných kyselin, je jsou pro nás organismus nepostradatelné. Jde o esenciální kyseliny, které si tělo nedokáže vytvořit, je tedy třeba je přijímat stravou. Proč jsou tak důležité? Podporují správnou funkci ledvin, jater, plic a žlučníku, mají hojivé účinky, podporují paměť, mají blahodárný vliv na srdce a plíce, působí proti vzniku Alzheimerovy choroby a jsou významnými antioxidanty.

 

Jak se semínka chia užívají?

Velmi jednoduše. Prostě se přidají do jakéhokoli jídla podobně jako koření. Nemají však žádnou výraznou chuť a tak jídlo chuťově neovlivňují. Tento přírodní div obsahuje desetkrát více omega 3, než je v porci lososa, patnáctkrát více vlákniny, než je v brokolici, pětkrát více vápníku, než je v mléce, třikrát více železa, než je ve špenátu a je dvakrát silnějším antioxidantem než borůvky. Dále semínka obsahují čtyřiadvacetkrát více hořčíku než banány a v neposlední řadě také čistý protein, tedy zdroj okamžité energie.

Vzhledem ke schopnosti vázat na sebe vodu, napomáhají hydratovat organismus. V žaludku ve spojení s vodou se z nich pak stává hydratační gel a navozují tak pocit sytosti. Přisypáním semínek třeba do jogurtu zaženete hlad na dlouhé hodiny. Určitě se tak uplatní i jako výborný pomocník při každé dietě.  Pro každodenní péči o zdraví vám stačí pouze jedna odměrka semínek denně. 

Semínka koupíte v prodejnách zdravé výživy nebo v lékárnách. Prověřenou značkou jsou napříkad Mike™ Benexia®, jež pořídíte za doporučenou cenu 249 Kč (250 g). Informace hledejte na www.benexia.cz

 

Připravila: Zuzana
Foto: Benexia
13. 12. 2019hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

kohout
KOHOUT - kov


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook