zapomenuté heslo

Jak zůstat fit i o Vánocích

Jak zůstat fit i o Vánocích
S blížícími se svátky přichází krom těch radostných věcí také obava, jestli budeme zase muset schovávat kila pod tlustými svetry.

Cukroví, sváteční večeře a polehávání u pohádek k Vánocům tak nějak patří. To ale neznamená, že musíte nutně nabrat. Poradíme vám, jak si udržet figuru.


Jezte s rozumem

Chcete-li zůstat v kondici, nevrhejte se na cukrovinky bezhlavě – naopak sledujte, co, kdy a v jakém časovém rozmezí jíte. Celodenní půst a večerní hostina štíhlé linii neprospívají. Raději si jídlo dávkujte a nepořádejte noční nálety na cukroví. Místo toho se snažte jíst sladké spíše přes den, nejlépe do oběda, kdy ještě tělo stihne energii využít. Večerní posezení u televize může proběhnout stejně příjemně, nahradíte-li sladké a slané pochutiny čerstvým ovocem.


Zaveďte „odtučněné“ verze pokrmů

Zachovat tradice lze i zdravěji, než jsme u nás v Česku zvyklí. Například bramborový salát chutná stejně dobře i tehdy, když místo majonézy použijete bílý jogurt nebo kysanou smetanu. Při pečení to zase nemusíte přehánět s cukrem a lze se také zaměřit na druhy cukroví, které jsou z lehčího těsta a neobsahují tučný krém. Pozor si dávejte i na alkohol. Sklenička k přípitku je samozřejmostí, ovšem takový vaječný koňak se pije úplně sám, a přitom představuje doslova kalorickou bombu.


Trochu si zacvičte

Nebojte se, nebudeme vás hnát o svátcích do posilovny. Každodenní rozcvičku klidně zvládnete doma a postačí vám 20 – 40 minut. Zahajte ji krátkým protažením a poté přejděte na posilování či aerobní aktivitu. Pokud jste majiteli rotopedu, orbitreku či běžeckého pásu, máte vyhráno. I ti, kteří zrovna neoplývají penězi a prostorem, si však doma mohou pořádně zaposilovat. Oblíbené jsou například švihadla, činky nebo posilovací guma. To všechno jsou pomocníci, jejichž pořízení vás vyjde maximálně na několik stovek, přičemž některé seženete doslova za pár korun, a při používání zaberou minimum prostoru.


Zajděte si na procházku

Po vydatném obědě se můžete s rodinou, nebo klidně sami, vypravit na Vánoční trhy, do parku, případně do zasněženého lesa. Procházka zimní krajinou pomůže spálit energii z jídla a pročistí vaši mysl. Budete-li dodržovat tyto zásady, určitě se udržíte fit během rizikového vánočního období.

KP
Foto: 123RF
6. 12. 2017hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

netopýr
NETOPÝR - voda


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook