zapomenuté heslo

Rehabilitační pomůcky se hodí pro každého

Rehabilitační pomůcky se hodí pro každého
Nejen přibývající léta, ale i nepříliš zdravý životní styl vedou k tomu, že se často potýkáme s bolestmi pohybového aparátu. Co s tím? Začněte se cíleně hýbat a cvičit, ostatně rehabilitaci lze provádět i v klidu domova. Stačí váš zájem a pár šikovných pomůcek.

Bolest svalů, kloubů a páteře je totiž jen signálem, že s vaším tělem není něco v pořádku. Při akutní, krátkodobé bolesti je nejlepším lékem klid, a jakmile odezní nejhorší fáze, nastupují velice jemné masáže s pomocí uvolňujících emulzí. Ovšem dlouhodobě trvající bolesti si žádají aktivnější přístup. V první řadě se poraďte s lékařem, abyste vyloučili závažnější chorobu, případně vás pošle na léčebnou rehabilitaci. Ovšem pokud ve vašem případě nejde o nic závažného, běžné bolesti mnohdy můžete ovlivnit sami.

 

Proč nás tělo bolí

Každý kloub i sval je v organismu proto, aby vykonávaly určitou funkci. Jakmile je narušená, začnete cítit bolest a pohyb se zdá najednou těžší. Nezapomeňte, že porucha funkce jedné části hybného systému vyvolá další. Aby vás tělo nebolelo, je třeba uvést kloubní a svalový systém do rovnováhy. Což platí i pro časté bolesti zad.


Pokud v práci celý den stojíte či chodíte, navečer potřebujete relaxovat méně aktivně. Naopak je-li vaše zaměstnání sedavé, po práci ho vystřídejte delšími procházkami. V obou případech je však třeba postupně se naučit kompenzovat zátěž vhodným uvolněním. A právě v tom pomůžou rehabilitační pomůcky.

 

Jaké rehabilitační pomůcky se nabízí

Čočka s výstupky
Balanční polokoule
Čočka s výstupky
Čočka s výstupky

Vyberte si z mnoha šikovných pomůcek takovou, která bude právě vám nejvíce vyhovovat. Zkusit lze například balanční pomůcky (polokoule či takzvaná čočka, s výstupky, vhodné pro masáže dolních končetin, cvičení, posilování i rehabilitaci).
 

Velice oblíbené a užitečné jsou i takzvané rehabilitační míče. Například overbally o menších průměrech (třeba 19 cm) využijete zčásti nafouknuté i při dlouhodobém sezení (ulevují páteři), velké gym bally se hodí nejen na krátkodobé sezení u počítače, ale hlavně na cvičení. V tomto případě si však míč vybírejte s ohledem na výšku postavy, například žena vysoká 150 až 175 cm by si měla pořídit gymnastický míč o průměru 65 cm. Nejen pro procvičování drobných svalů a klubů rukou jsou jako stvořené drobné masážní pomůcky: takzvaná vajíčka či ježci, válečky a kroužky. Některé z nejsou pro větší efekt opatřené výstupky).

Teplo i chlad léčí

Jako první pomoc při nejrůznějších zdravotních potížích, bolestmi počínaje a třeba pohmožděninami konče, se hodí mít doma praktické gelové sáčky. Podle potřeby je lze použít jak ve chladném stavu (dejte je asi na 2 hodiny do mrazničky), tak i v teplém (ohřívají se několik minut v horké vodě). Chladivý obklad uleví například otokům, hřejivý zase „rozpouští“ bolesti.

 

A kam vyrazit pro rehabilitační pomůcky? Spolehněte se na osvědčený e-shop, jako je zdravotnickydum.cz, kde najdete vše potřebné. A na jednom místě!


Text: redakce
Foto: zdravotnický dům
16. 10. 2014
 hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovatEnergie dne

kohout
KOHOUT - kov


DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook