Zelená lékárna

Aromaterapie: esenciální oleje mohou podpořit pozitivní myšlení

Existuje mnoho způsobů, jak podpořit pozitivní myšlení. Vyzkoušet můžete také aromaterapii. Které esenciální oleje vám mohou pomoci mít pozitivní náladu.

Levandule

Levandule je jedním z těch olejů, které většina z nás zná. Podle webu crystalstar.com, který dokládá i příslušnou studii z National library of medicine, je to velmi uklidňující, uvolňující olej, který pomůže zmírnit úzkosti. Zároveň podpoří klidné a pozitivní myšlení.

Heřmánek římský

Podle webu crystalstar.com (doloženo studií z National library of medicine)  je heřmánek římský vynikající pro zmírnění frustrace a uklidnění hněvu. Je jednou z nejoblíbenějších bylinek proti stresu, úzkosti a nespavosti. Rozptylte do vzduchu nebo aplikujte pár kapek oleje na pulsní body pro okamžité zklidnění, které vám pomůže navodit pozitivní náladu.

Kadidlo

Podle webu sonomalavender.com, který také dokládá příslušnou studii z National library of medicine, vám kadidlový esenciální olej pomůže zbavit se strachu. Podpoří vás v plnění vašich denních povinností a pomůže vám cítit se pozitivně.

Santalové dřevo

Podle webu organicfacts.net, který dokládá studii Planta Med 2006, se santalové dřevo odedávna používá pro své uzemňující účinky. Podporuje pozitivní a ustálené emoce. To vám umožní prožít den s klidným a pozitivním myšlením.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: www.organicfacts.net/health-benefits/essential-oils/sandalwood-essential-oil.html, crystalstar.com/blogs/news/how-can-essential-oils-boost-your-mood, www.sonomalavender.com/blogs/news/essential-oils-for-uplifting-mood,
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků