Zelená lékárna

Aromaterapie: esenciální oleje mohou podpořit pozitivní myšlení

Sbírání lístečků

Existuje mnoho způsobů, jak podpořit pozitivní myšlení. Vyzkoušet můžete také aromaterapii. Které esenciální oleje vám mohou pomoci mít pozitivní náladu.

Levandule

Levandule je jedním z těch olejů, které většina z nás zná. Podle webu crystalstar.com, který dokládá i příslušnou studii z National library of medicine, je to velmi uklidňující, uvolňující olej, který pomůže zmírnit úzkosti. Zároveň podpoří klidné a pozitivní myšlení.

Heřmánek římský

Podle webu crystalstar.com (doloženo studií z National library of medicine)  je heřmánek římský vynikající pro zmírnění frustrace a uklidnění hněvu. Je jednou z nejoblíbenějších bylinek proti stresu, úzkosti a nespavosti. Rozptylte do vzduchu nebo aplikujte pár kapek oleje na pulsní body pro okamžité zklidnění, které vám pomůže navodit pozitivní náladu.

Kadidlo

Podle webu sonomalavender.com, který také dokládá příslušnou studii z National library of medicine, vám kadidlový esenciální olej pomůže zbavit se strachu. Podpoří vás v plnění vašich denních povinností a pomůže vám cítit se pozitivně.

Santalové dřevo

Podle webu organicfacts.net, který dokládá studii Planta Med 2006, se santalové dřevo odedávna používá pro své uzemňující účinky. Podporuje pozitivní a ustálené emoce. To vám umožní prožít den s klidným a pozitivním myšlením.

Připravila: Katka Soušková

Zdroj informací: www.organicfacts.net/health-benefits/essential-oils/sandalwood-essential-oil.html, crystalstar.com/blogs/news/how-can-essential-oils-boost-your-mood, www.sonomalavender.com/blogs/news/essential-oils-for-uplifting-mood,
Zdroj fotografií: Pixabay
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků