Medicína

Čisté plíce a životní spokojenost

Počasí už přesně odpovídá podzimním dnům. Pomalu přichází zima a s ní častá nachlazení dýchacích cest. Počasí tohoto období totiž přesně vystihuje emoce, se kterými jsou dýchací cesty spojeny – tedy melancholie, smutek nebo deprese. Rok bude pomalu končit. Podzim je čas loučení, dušiček a zamýšlení se nad sebou samým.

Jakou má souvislost psychická pohoda s imunitou?

Emoce a vůbec pocity člověka určují kvalitu jeho života. Už pravěké kultury lidstva přemýšleli, jak docílit pocitu štěstí a spokojenosti. Pozitivní pocity a emoce totiž apod. porují obranyschopnost organismu, zatímco negativní emoce, jakými jsou smutky, propady nálad, trudomyslnost, strachy, stresy ji zcela výrazně oslabují. Mít zdravou chuť do života, spokojenost a radost znamená mít v pořádku vitální síly organismu, které s imunitou člověka zřetelně souvisejí.


Čisté plíce jsou základem zdravého sebevědomí

Prastará čínská tradiční medicína přiřazovala k jednotlivým orgánům jednotlivé základní emoce. Období podzimu je tedy obdobím dýchacích cest a s nimi je spojena psychická síla člověka a vůle. Negativní pól této emoce je, že se člověk dostává do stavu propadu nálad, lenosti a nechce se mu nic dělat. Skutečně se v naší praxi CIC ukázalo, že stav a kvalita sliznic dýchacích cest má zásadní vliv na tyto pocity, které se pak projektují do mozku, a zpětně do kvality a hloubky dýchání. Když k nám přicházejí do ordinace ženy na detoxikaci organismu, dostanou od nás sdělení, že potřebují vyčistit dýchací cesty. Častou odpovědí ženy je, že dotyčná žena byla na vyšetření u svého lékaře a plíce má zcela v pořádku. O tom to ale vůbec není! Je to o tom, že ty relativně zdravé plíce jako následek životního prostředí nesou na svých sliznicích mnoho velmi drobných a jemných částic, které pak imunitu sliznice poškozují. Kromě toho také mohou nést latentní infekční ložiska, takže člověk při sebemenším nachlazení okamžitě dostane zánět horních cest dýchacích. Zdravé a čisté plíce jsou základem pro zdravé sebevědomí a vědomí vlastní ceny a hodnoty. Člověk, který má tyto tkáně čisté a dobře fungující tak neupadá do stavů splínu, je stále zdravě optimistický a jeho nálady nejsou tolik závislé na chválení od okolí. A co víc, není také často nemocný.


Preparát RespiHelp

RespiHelp

RespiHelp

Vyčistí dýchací cesty a podpoří psychiku. Joalis RespiHelp povzbudí řasinky na sliznicích dýchacích cest k většímu pohybu a tedy k samočistícímu procesu. Proces očisty může trvat během užívání preparátu několik týdnů u kuřáků i několik měsíců. V odborné literatuře se uvádí, že v plicních sklípcích zůstávají drobné částice třeba i padesát let. Co teprve u dlouholetého kuřáka …, takže pár týdnů nebo pár měsíců stojí za to, abychom se zbavili pozůstatků špatného životního prostředí, ve kterém jsme vyrůstali. Výhoda metody CIC a preparátu Joalis RespiHelp je, že stačí užívat většinou jen jedno balení, tedy jednorázově. Preparát se užívá asi dva měsíce, a to je dostatečná doba pro organismus, aby se stačil zbavit největších nečistot z dýchacích cest.

 

Bambi bronchi

Bambi Bronchi

Bambi Bronchi

Trpí Vaše děti často problémy horních dýchacích cest? Děti školního věku často trpí záněty horních cest dýchacích kdykoliv se dostanou do kontaktu s infekcí – například v kolektivu spolužáků. Antibiotika ani po opakovaném podání už nezabírají a rodiče často neví, co s imunitou dítěte už dělat. Hledají proto často pomoc jinde. Pomoc přichází právě v podobě vyčistění dýchacích cest dítěte a obnovení jeho imunitního systému. Je to jednoduché, ale účinné – řešení vychází ze starověkých zásad přírodní medicíny a zkušeností dávných kultur.


Autor: Ing. Vladimír Jelínek, www.eccklub.cz
Komerční prezentace
Foto: ECC Klub
5. 10. 2016

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků