Wellness

Co je infrasauna a jak prospívá zdraví?

Sbírání lístečků

Už od pradávna je saunování velmi oblíbeným prostředkem v boji proti chřipce a nachlazení. Má skvělé preventivní účinky a pozitivní vliv na lidský organismus.

V dnešní době se stávají velmi oblíbené infrasauny. Infračervené záření, na kterém je saunování v infrasaunách založeno, prohřívá tělo hluboko do svalové tkáně a tím dochází k prohřátí a uvolnění našeho organismu.

Teplota v infrasaunách se pohybuje kolem 50 °C a tak nedochází k zatížení organismu. Do těla se dostane až 80 % tepla a pouze 20 % se rozprostře do okolí. Velké množství potu, které během saunování vytvoří vaše tělo, je tvořeno tukem, cholesterolem, v tucích rozpustnými jedy, těžkými kovy, kyselinami, apod.

Z čehož vyplývá, že v infrasaunách vyloučíte velké množství škodlivých a odpadních látek. Ačkoli infrasauny mají pozitivní vliv na vaše zdraví, v některých případech není saunování úplně vhodné a je proto dobré poradit se s vaším lékařem.

 

Zdravotní účinky infrasauny:

  • pomoc při bolestech – zad, kloubů, svalů
  • léčba revmatické artritidy nebo artrózy
  • podpora krevního oběhu
  • péče o srdce + podpora léčby vysokého tlaku
  • zlepšení imunity
  • detoxikace těla
  • zlepšení pokožky těla – léčba ekzémů, lupénky, apod.
  • napomáhá také od menstruačních bolestí 

 

Infrasauny jsou také skvělým pomocníkem v boji s přebytečnými kily či nadváhou. Za 30 minut saunování v infrasauně spálíte až 800 kcal. Infračervené světlo může také působit na zrychlení metabolického systému, tudíž budete spalovat ještě několik hodin po saunování. Infračervené paprsky a teplo působí příznivě také proti celulitidě.

Saunování v infrasaunách mají pozitivní vliv také na vaši psychiku. Přispívají k uvolnění stresu a napětí, přispívá k pročištění organismu, k jeho větší obranyschopnosti a napomohou mu být v harmonii.


Proč si pořídit infrasaunu?

Jak již bylo zmíněno, infrasauna je skvělou zbraní v boji proti nemocem a má pozitivní vliv na váš organismus a vaši psychiku. Dalším plusem je, že nevyžadují žádný velký prostor ani stavební úpravy. Je možné je instalovat na kterýkoliv povrch, na rozdíl od klasických domácích saun nepotřebují žádný přívod a odvod vody a jejich jediným požadavkem je zásuvka elektrické energie.

Moderní infrasauny jsou vyráběny elegantní a designové modely, které zapadnou do každé domácnosti. Infrasauna pro dvě osoby patří mezi ty nejoblíbenější, jelikož si tuto příjemnou relaxaci můžete užít se svým partnerem/partnerkou či kamarádem/kamarádkou.

V prodeji jsou také rodinné infrasauny pro 3 a 4 osoby či rohová infrasauna, která je stále oblíbenější pro její dobré umístění.

 

Komerční prezentace
Foto: iStock
24. 1. 2019

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků