Krása

Dejte navždy sbohem celulitidě!

Nevzhledné dolíčky na hýždích, stehnech a dalších tělesných partiích nás trápí obvykle v létě. Není divu, v lehkých letních šatech, šortkách či sukni je vidět každý nedostatek. Kolikrát se za celulitidu tak stydíme, že se raději vzdáme hezkého letního oblečení a balíme se do kalhot a dlouhých sukní. Řešení však existuje! V rukou ho mají lékaři.

O celulitidě jste toho jistě četli hodně. Kolikrát dodržujete všechna doporučení, mažete se drahými krémy a výsledek je stejně v nedohlednu a člověk ztrácí motivaci. Častým výsledkem je, že žena přestává proti celulitidě bojovat, až to nakonec úplně vzdá. Na tento způsob tedy v tuto chvíli zapomeňte. Stejně jako řada zaručených internetových diet, tak ani rady samozvaných odborníků na boj proti celulitidě prostě většinou nefungují. Proč? Protože každý člověk má jiné potřeby, jiný metabolismus, jinou funkci lymfy, zkrátka jinou vstupní úroveň.

Proto se nelze řadit obecnými radami a očekávat zázraky. „V boji proti celulitidě značně pomáhají zásady racionální výživy jako: hodně pít, jíst zeleninu a ovoce, pravidelně cvičit. Ovšem celulitidou trpí i vrcholoví sportovci, kteří často všechna pravidla správného životního stylu dodržují. Důvodem je, že je celulitida jako civilizační choroba bohužel dědičná a pokud ji máte v rodině, bude pro vás boj s ní mnohem náročnější,“ říká žilní specialista MUDr. Ota Schütz a dodává, že stejně jako u křečových žil, tak i u celulitidy je původcem nedostatečnost pojivové tkáně. Ta způsobuje poruchu elastických a kolagenních vláken a tím i ztrátu pružnosti a kvality kůže, a to právě díky úbytku povrchní vaskulární vrstvy.

 

Jaké je řešení celulitidy?

Nevzdávejte boj a klidně si kupte krásné plavky, budou se vám hodit ještě letos. Poměrně rychle vám totiž s celulitidou dokáže pomoci speciální přístroj, který pro vás v rukou odborníka může znamenat povolení obléknout dvoudílné plavky a vyjet na vysněnou dovolenou. „Na Žilní klinice k redukci celulitidy používáme nejnovější přístroj z generace Cellu M6, jehož pomocí dosahujeme hodnotitelných výsledků. Samotné léčbě předchází lékařské vyšetření, na jehož základě je sestaven konkrétní léčebný program, který na míru vytváříme každému klientovi,“ vysvětluje primář Žilní kliniky MUDr. Schütz a dodává, že pro dosažení absolutního vyhlazení pokožky je potřeba absolvovat kolem čtyřiceti ošetření.

Celé ošetření navíc působí velmi relaxačně. Jen si lehnete na lehátko a necháte se masírovat. Při masáži dochází ke zvýšení cévního prokrvení, zrychlení lymfatického oběhu, stimulaci kolagenních a elastických vláken, stimulaci svalové hmoty a k narušení a likvidaci celulitické tkáně s metabolickými zplodinami na ni vázanými.

Pomocí přístroje tedy rychle docílíte hladké pokožky, ovšem z dlouhodobějšího hlediska nezanedbávejte ani tyto zásady, které vám pomohu udržet žádoucí stav:

• posilujte krevní oběh pohybem, pravidelně cvičte (chůze, jízda na kole)
• udržujte svou váhu v optimálních hodnotách
• jezte ovoce, zeleninu, nízkotučné mléčné výrobky, pijte dost tekutin
• nekuřte
• nenoste těsné oblečení, které zpomaluje krevní a lymfatický oběh
• nestůjte a neseďte dlouho bez pohybu

 

Více informací hledejte na http://www.zilniklinika.cz

 

Připravila: Zuzana
Foto: Žilní klinika
4. 8. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků