Krása

Jak bojovat s pocením?

Sbírání lístečků

Pocení, jako přirozenou a významnou činnost našeho těla, úplně eliminovat nemůžeme. Ve své moci ale máme omezení tvorby potu i nepříjemných důsledků pocení. Jak na to?

  • Prevence vzniku nepříjemného pachu spočívá v denní hygieně nejen těla. Pokud máte problémy s nadměrným pocením, dopřejte si sprchu nejméně dvakrát denně.
  • Důležitá je volba oblečení. Vhodné jsou spíše vzdušnější přírodní materiály včetně bavlněného spodního prádla.
  • Svoji roli hraje i správná životospráva. Odborníci doporučují hodně pít a vynechat z jídelníčku alkohol, kávu, sůl a ostré koření. Vhodné je konzumovat větší množství syrové stravy.
  • Pokud je to možné, pokuste se vyhnout stresovým situacím, které nadměrné pocení zvyšují.
  • Samozřejmostí by mělo být používání deodorantů, antiperspirantů a antibakteriálních mýdel.


Antiperspiranty versus deodoranty

Na trhu je v současné době k dispozici velké množství těchto kosmetických přípravků.

Pojďme se v nich trochu zorientovat.

  • Antiperspiranty obsahují aktivní složku, která omezuje tvorbu potu tím, že vede ke stažení vývodu potních žláz a tím snižuje množství vylučovaného potu. Antiperspiranty nás tak zbavují nepříjemného mokrého podpaží a dodávají nám pocit čistoty, sucha a svěžesti.
  • Deodoranty obsahují antibakteriální látky, které omezují množení bakterií rozkládajících složky potu a tím pomáhají předcházet vzniku nepříjemného zápachu. Zpravidla obsahují alkohol, který zvyšuje intenzitu vůně. Jejich účinek je krátkodobý, a proto je třeba používat je i několikrát denně. Deodoranty neomezují tvorbu potu, který se tvoří i po jejich použití, pouze zamezují zápachu.

Antiperspiranty a deodoranty jsou k dostání ve formě sprejů, roll-onů (kuliček), tuhých deodoranů nebo krémů. K dostání jsou ve variantách pro muže i ženy a liší se nejen ve vůních, ale i ve složení. Je jenom na nás, který z výrobků zvolíme, abychom se nejen my, ale i naše okolí cítili příjemně a svěže.

Funguje botulotoxin!

Redukce nebo úplné odstranění pocení je možné díky aplikaci velmi ředěného roztoku botulotoxinu. Malé množství tohoto roztoku se aplikuje do kůže postižené oblasti a zabraňuje aktivaci potních žláz při působení výše zmíněných faktorů. Tím dojde k dočasnému omezení nebo i úplnému zastavení pocení v ošetřené oblasti bez vedlejších účinků!

Toto ošetření je dosud nejefektivnější metodou odstranění nežádoucího pocení a provádí se například na klinice YES Visage. Odstranění pocení se zde provádí ambulantně. Není nutná žádná speciální příprava před zákrokem ani žádná omezení po jeho provedení. Klidně můžete ihned odejít do práce. Samotná aplikace trvá jen několik minut, v závislosti na rozsahu ošetření, bez nutnosti použití anestézie. Je samozřejmě možné aplikovat znecitlivující krém.

Během 2 až 10 dnů nastupuje účinek aplikované látky. Potní žlázy omezují až zastavují svou činnost. Trvání účinků je pak individuální. V závislosti na aplikovaném množství látky přetrvává 7 – 12 měsíců i déle. Ošetření lze následně bez obav opět opakovat. S počtem opakování se účinek prodlužuje! Více informací získáte na http://www.yesvisage.cz

Už se nemusíte trápit kvůli nepříjemnému pocení – ať už vyrazíte na večírek, pracovní schůzku nebo na výlet do přírody. Dopřejte si pocit svěžesti za každé situace!

Připravila: Zuzana
Foto: thinkstock
22. 6. 2020
 

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků