Medicína

Jak na záněty močových cest? Vyzkoušejte homeopatii

Jedním z častých problémů v létě jsou záněty močových cest a gynekologické mykózy.

Dnes bych se ráda věnovala zánětům močových cest. Na tyto problémy velmi dobře zabírají homeopatické léky. Cystitidy v létě jistě souvisí s koupáním (a následným prochlazením), častějším sexem o dovolené i různými dietními prohřešky a alkoholem.

Častěji těmito problémy trpí ženy, souvisí to s jejich anatomií. Někdy se stane, pokud akutní zánět není dobře a dostatečně léčen, že akutní stav přejde do chronického stavu. Při léčbě chronických problémů se záněty močových cest doporučuji vždy konstituční léčbu, která celkově posílí organizmus a po vhodně zvoleném léku se cystitidy již neopakují.

Nejúčinnější léčba je konstituční

Konstituční homeopatie je celostní léčebná metoda, která vychází z celkového stavu člověka. Vychází z přesvědčení, že nemoc je obrannou reakcí našeho organismu na narušení rovnováhy. Homeopatikum vás zbaví problémů trvale. Tento způsob léčby posílí celý imunitní systém, zlepší jeho psychiku i vitalitu. Někdy ale pacienti z různých důvodů tento typ léčby odmítají. Ale i tehdy umí homeopatie pomoci. Homeopatika nasadíme podle symptomů.

Případ mladé ženy, která trpěla chronickými záněty močových cest, v posledním roce se opakovaly i 2-3x měsíčně, velmi často kolem menstruace, což je dost typické. A něco k její konstituci:

Tato žena byla hezká, drobná, modrooká blondýnka, snadno se rozplakala. Její menstruace nebyla moc silná, ale celkem pravidelná. Své potíže možná i trochu přeháněla, měla sklon k hypochondrii. Potřebovala hodně čerstvého vzduchu, stále otevírala okna. Ráda ujídala máslo, měla chuť i na jiná tučná jídla, která jí ale nedělala dobře. Jejím konstituční lékem byla pulsatila a její problémy s močovými cestami ustaly. Pulsatila je lék, který zabírá i na akutní cystitidu, ale to nemusí být pravidlem.Konstituční lék nemusí nutně fungovat i jako lék akutní.

Některé tipy na léčení akutní cystitidy pro všechny:

  • Lékem číslo 1 je cantharis – bolesti při močení, často i s krví – lék podávám v potenci 9C, nejraději rozpuštěný ve sklenici vody ( 2 – 3 kuličky) a jednou za hodinu lok.
  • Dalším lékem je již zmiňovaná pulsatila, ta zabírá v případě, že bolesti jsou spojené se silnými křečemi, po vymočení je úleva, ale velmi brzy přichází bolestivé nucení na močení, bolesti jsou spíš ke konci nebo až po močení
  • Podobný symptom má sarsaparila, která velmi často zabírá na ženskou cystitidu, a také bolest na konci močení.
  • Apis je hodně podobný s cantharisem, bolesti jsou před a na počátku močení, apis je velikým lékem na retenci moče u novorozenců.
  • Petroselinum má zajímavý symptom – svědění v močové trubici, pokud je tento symptom přítomný, pak rovnou dávám tento lék, nezačínám cantharisem.
  • Zajímavý symptom má i equisetum hiemale, bolesti jsou největší při prázdném močovém měchýři, tento lék je vhodný také na noční pomočování dětí.
  • Ještě se zmíním o staphysagrii, to je lék na tzv. „mileneckou“ cystitidu, problémy se objevují po zvýšené frekvenci sexuálních styků, např. líbánky, dovolená, apod., může to ale také být lék na problémy po cévkování.

Tak to je malý výčet léků na tento problém. Vždy používám nízké potence 9-15 CH, nejraději 2-3 kuličky do sklenice s vodou a 1x za hodinu lok.

Někdy se ale může stát, že nemáte potřebná homeopatika u sebe. Mám velmi dobrou zkušenost s extraktem s lichořeřišnice. Na začátku problému doporučuji podávat 5 kapek extraktu do trošky vody každých 20 minut, tento proces vydržet 2 hodiny, pak přejít na podávání 10 kapek 3x denně, dlouhodobě (4-6 týdnů).

Velmi pomohou i čaje, já mám nejlepší zkušenosti s kopřivou, která je močopudná a i dezinfekční. Jsou ale i další bylinkové čaje, tekutiny jsou důležité, moc vhodné nejsou ovocné čaje a např. džusy.

Chcete-li se autorky na něco zeptat, najdete ji v naší poradně.

Autor: Marie Valášková
22. 8. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.


Diskuze: příspěvků