Wellness

Jak se dostat z těžkého rozchodu

Rozchod bezesporu bolí. Zatímco někdy je naprostým překvapením, jindy je logickým vyústěním vzájemných vztahů, které už nějakou dobu pokulhávají. Ať už je to tak či onak, v každém případě to bolí. A tak se ptáme, jak se z těžkého rozchodu dostat, ať už trval rok, dva nebo pouze pár měsíců. A opakování si mantry: „Bez ní/něj bude líp,” není efektivní radou.

Emoce jsou zcela v pořádku

Dostat se z těžkého rozchodu je věc, která trvá. I když se lidé tváří, že to s nimi prakticky nehnulo, lžou – sobě i ostatním. Při rozcházení se jsou emoce povoleny, ne-li doslova vyžadovány. Snažit se působit tvrdě a vyrovnaně zrovna nefunguje, člověk se dříve nebo později složí. A tak je přijatelnější cestou se složit dříve, ať jsou negativní emoce co nejdříve pryč.

Pokud se před přáteli cítíte jako skála, buďte nějakou dobu sami. Jděte do lesa, vykřičte se do polštáře, trhejte papír na cáry nebo něco rozbijte. Dělejte cokoliv, co pomůže dostat emoce spojené s rozchodem z vašeho nejhlubšího nitra.

Někdy pomůžou intimnosti (nebo jiná žena)

Sledujete americké seriály? Pak jistě víte, že rozchod s ženou velmi často léčí jinou ženou. Ať už vztahem s ní, nebo alespoň intimnostmi, které člověka uvolní zase takovým jiným způsobem. Pokud nemáte chuť se zrovna seznamovat v baru, nebo si nedokážete představit milování s jinou živou bytostí než s bývalou přítelkyní, nabízí se sex dolls.

V současné době už nejsou realistické panny na sex žádným tabu. Naopak podávají pomocnou ruku ve chvíli, kdy se necítíme zrovna nejlépe. A rozchod – to je bezesporu jedna z těchto situací.

Domácí izolace není řešením

I když se zejména v počáteční fázi stavíte k přátelům odmítavě, dlouhotrvající domácí izolace rozhodně není řešením. Naopak komunikování face to face s lidmi, které máte rádi, je lékem na nejednu bolístku (a rozchod mezi ně bezesporu patří).

Komerční prezentace

Zdroj informací: Topsexdols.cz
Zdroj fotografií: Unsplash
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků