Wellness

Jak vybrat matraci pro malého alergika?

Sbírání lístečků

Každý z nás touží po zdravém, klidném a ničím nerušeném spaní. U alergiků musí být splněna ještě další kritéria, aby se alergie nezhoršovala a jejich spánek a odpočinek během něj byl přínosný. Základem kvalitního a zdravého spánku je vhodně zvolená matrace, která bude mít na spaní alergika zásadní vliv.

Téměř každé lůžko obsahuje nejen jemné částečky prachu, ale také kožní šupinky, což je ideální prostředí pro roztoče. Takové lůžko se stává pro alergika nebezpečné, místo aby sloužilo k odpočinku a regeneraci. To je zapotřebí vyřešit takovou postel, která bude pro alergiky naprosto vyhovující a nepodcenit výběr kvalitní matrace do postýlky.


Ideální postel pro alergika

Co se týče postele, ta by měla být s jednoduchou konstrukcí a kvalitním roštem. Díky tomu se zajistí dostatečná ventilace vzduchu. Pokud pro své dítě pořizujete novou postel, vyhněte se lapačům prachu. Konkrétně se jedná o čalouněné postele. Dále nevybírejte ani postel s pevným podkladem, protože tato lůžka neumožňují dostatečnou prodyšnost a odvod vlhkosti.


Výběr vhodné matrace pro alergika

Bohužel se v žádné matraci roztočů nezbavíme, přesto je dobré vybírat mezi takovými, které výskyt těchto malých pavoukovců minimalizují. Kvalitní matrace by měla být hypoalergenní, antibakteriální a odolná proti roztočům. Dále by měla být vhodná pro citlivou pokožku, zejména u dětí, které tráví v posteli daleko více času než dospělí lidé. Při jejím výběru se zaměřte hlavně na materiál, který je opravdu podstatný.


Materiál matrace

Mezi lidmi existují i tzv. kontaktní alergici, kterým nevyhovují mnoho běžně používaných materiálů. Pokud máte dítě alergika, doporučujeme vybírat mezi takovými materiály matrace, které jsou vhodně upravené, aby alergikům při kontaktu s pokožkou nevadily. Ideální jsou matrace z latexu nebo pěny.


Latexové matrace

Latexové matrace jsou vyráběny z latexu, což je zdravotně nezávadný materiál, který je odolný proti různým plísním a bakteriím, odvádí perfektně vlhkost a na rozdíl od jiných materiálů má i delší životnost. Dále jsou matrace díky vysoké hustoty pěny a přírodního kaučuku pružné, elastické a odolné proti deformaci. Díky všem těmto vlastnostem jsou matrace z latexu velice vhodné nejen pro běžné uživatele, ale také pro alergiky.


Další výhody latexových matrací:

  • matrace z přírodního vzdušného materiálu
  • skvělé ortopedické vlastnosti
  • výborné termoregulační vlastnosti


Matrace z pěny

Matrace z pěny jsou stejně jako latexové matrace pro alergiky jako stvořené. Pěnové matrace mají výbornou strukturu i složení materiálu, které neumožňují roztočům i různým bakteriím v matraci přežít. Dále jsou tyto matrace hygienické, prodyšné a snáze větratelné oproti jiným typům matrací.


Další výhody pěnových matrací:

  • výborná prodyšnost matrace
  • skvělá elastičnost
  • skvělé ortopedické vlastnosti


Ať už si vyberete latexovou nebo pěnovou matraci, je důležité, aby matrace měla snímatelný a pratelný potah, což už v dnešní době má téměř každá matrace. Díky pravidelnému praní potahu na 60 ºC zničíte roztoče a tím lze lůžko udržovat dlouhou dobu čisté. Pokud však nevyberete žádnou vhodnou matraci, dnes existuje také možnost nechat si udělat matrace na míru.


Povlečení

Kromě matrace vybírejte pro své dítě i kvalitní ložní povlečení, u kterého se nepoužívá velké množství barviv. Ty totiž mohou alergikům velice uškodit. Se speciálně vybranou matrací a povlečením budou malý alergici klidně spát, tudíž jejich spánek bude kvalitní a ničím nerušený.

 

Komerční prezentace
Foto: Matrace Weber
17. 12. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků