Medicína

Jak zase získat chuť na sex v pěti krocích

Sbírání lístečků

Ložnice slouží již výhradně ke spánku, partnerka se dožaduje vašich manželských povinností a váš sexuální apetit je tatam? Nedopusťte, aby váš sexuální život skončil v troskách a nechte se inspirovat!

1. Zdravě cvičte

Pracovní čas trávíte sezením u počítače a váš nejintenzivnější denní pohyb je ranní/odpolední cesta k autu? To se pak nemůžete divit, že je vaše libido na bodu mrazu. Je prokázáno, že s pravidelným pohybem vzrůstá u mužů středního věku hladina testosteronu, což je živná půda pro vaši sexuální touhu. Nemusíte přitom hned začít trénovat na maraton, dvě hodinky týdně cvičení stačí. A když k tomu občas přidáte nějakou tu delší procházku, do roka může vaše hladina testosteronu stoupnout až o 15 %. Nízké libido a riziko poruchy s erekcí budou rázem pryč.


2. Dostatek spánku je základ

Bude to znít jako otřepané klišé, ale bez kvalitního, alespoň osm hodin dlouhého spánku vám nebude správně fungovat nic, ani sexuální apetit. Rovněž zvažte, zda nenastal čas na novou postel. Co naplat, že chodíte brzo spát, když se pak nevyspíte vinou staré proleželé matrace.


3. Slyšeli jste už o řeckém senu?

Možná ho budete znát pod pojmem pískavice. Pořád nic? I tady může být zakopaný pes. V orientální kuchyni jde o vyhlášenou ingredienci, která podporuje nejen libido, ale i růst svalové hmoty. Velmi oblíbený je také její odvar v podobě čaje a výtažek z ní najdete také v řadě doplňků stravy.


4. Eliminujte stres

Ano, snadno se to říká, už hůře prosazuje v praxi, ale vězte, že stres je zabiják testosteronu. Pracovní starosti nechte ležet v kanceláři, a pokud to opravdu nejde, běžte to rozdýchat třeba do posilovny. Sexuálnímu apetitu také rozhodně nepomáhá nepořádek v ložnici. Asi nikoho nepřekvapí, že stohy nevyřízených papírů intimní atmosféře dvakrát nepomůže, a přesto je v celé řadě českých ložnic najdeme. K lepší náladě pomůže i osvětlení. Čím tlumenější a teplejší barvy, tím samozřejmě lepší.


5. Pomozte s domácími pracemi

Neexistuje důvod, aby břemeno domácích povinností nesla jen vaše partnerka. Rozdělte si, kdo a kdy se bude starat o vaření, úklid i třeba rozvoz dětí do kroužků. Nejen, že získáte plusové body, ale najednou zbyde i dostatek energie pro vás oba, když konečně děti usnou.

Komerční prezentace
Foto: iStock
8. 8. 2018

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků