Wellness

Jedenáctka není jen fotbalová. Dá se v ní i plavat

Sbírání lístečků

Pro většinu lidí je sport neodmyslitelnou součástí každodenního života, možnost jak se odreagovat, odpočinou si od každodenního shonu, případně příležitost k setkání s přáteli či rodinou.

Mnoho z nás už od dětství slýchalo větu „sportem ku zdraví“. A tímto úslovím se řídí také starosta městské části Prahy 11 Dalibor Mlejnský. Ten nejenže chodí pravidelně běhat do Milíčovského lesa, ale také má v oblibě i spoustu dalších sportovních aktivit, například plavání. „Teď jsme dostavěli novou sportovní halu s bazénem, tak se těším, že tam budu chodit plavat,“ oznamuje starosta a hlava šestičlenné rodiny Mlejnský.

Stavba sporotvní haly s bazénem

Stavba sporotvní haly s bazénem

 

Právě o stavbu haly s příznačným názvem Jedenáctka VS usiloval už od roku 2005 a konečně se blíží den, kdy bude moci slavnostně přestřihnout červenou stuhu a přivítat milovníky nejen vodních sportů z Jižního města a okolí, kteří zatím musí za sportovním vyžitím jezdit do vzdálených aquaparků.

 

To se už brzy změní. Jedenáctku VS tvoří tři haly na ploše 76 tisíc metrů čtverečních v ulici Mírového hnutí. V komplexu se nachází bazénová a sportovní hala, společně s centrem dětského plavání. V bazénové hale si brzy budete moci užít například pětadvacetimetrový plavecký bazén s pěti drahami, či se jen po náročném dni zrelaxovat ve vířivce. Na své si přijdou i děti, které se můžou sklouznout na dvaačtyřicetimetrovém tobogánu, a v centru dětského plavání na ně čekají čtyři bazény. Pro nejmenší návštěvníky, kteří si ještě na hlubokou vodu netroufnou, je k dispozici brouzdaliště. Zkrátka nepřijdou i příznivci sálových sportů: v hale bude možné sledovat zápasy od florbalu přes basketbal po futsal.

Zkušební provoz Jedenáctky VS by měl začít v červnu a rozhodně je se na co těšit“, láká nejen občany Prahy 11 starosta.

Komerční prezentace
Foto: archiv Praha 11
12. 6. 2014

Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků