zapomenuté heslo

Tradiční čínská medicína a krása

Tradiční čínská medicína a krása
Rády byste vylepšily svůj zevnějšek? Existuje mnoho cest, jak podpořit a zdokonalit svůj přirozený půvab. Jednou z nich je i tradiční čínská medicína.

Možná byste chtěly vyřešit problém zvaný vrásky, ale bojíte se razantnějších estetických zákroků. Přitom tradiční čínská medicína (dále TČM) nabízí řešení například formou speciální akupunktury.

Nejde jen o tvář

Nečekejte však, že TČM vám nabídne podobnou terapii, jakou znáte z návštěv u kosmetičky. Číňané jsou přesvědčení, že vše spolu souvisí, a proto i v oblasti krásy se může dojít k tomu, že hlavní příčinou je porucha některého orgánu. „Nesprávná funkce jater způsobuje asymetrické vrásky v obličeji, ledviny často mohou za váčky pod očima, díky slabým plicím máme po ránu oteklý obličej, ze špatné sleziny se povoluje kůže na bradě a pokud někomu chybí jiskra v očích, měl by věnovat pozornost srdci,“ uvádí MUDr. Jozef Lucký z pražské kliniky tradiční čínské medicíny TCM Clinic.

Péče ušitá na míru

Po tomto prvním pohledu samozřejmě následuje podrobná diagnostika, která se neobejde bez důkladného pohovoru o vašem zdraví, jídelníčku, pohybových aktivitách, zkrátka o celkovém životním stylu. Následně se terapeut s pacientkou doslova postaví před zrcadlo, rozdělí léčbu jednotlivých příznaků a určí konkrétní metody, které vás mají dovést k cíli.

Základ? Akupunktura

Tuto terapii je třeba absolvovat jednou až dvakrát týdně. „Napichujeme jak celotělové body, které podporují výživu a její distribuci, tak jednotlivé body v obličeji, kde se vyskytuje konkrétní problém. Například vráska se „vyšívá“ desítkami miniaturních jehliček. Do vrásky se tak navede vyrobená energie, zvýší se metabolismus, obnoví fibroblasty, které produkují síťovinu, a ty na vrásku zespodu začnou tlačit,“ popisuje lékař.

Pokud ovšem nejste některý den zrovna v kondici, a lidově řečeno byste akupunkturu „nedali“, nabízí se ošetření speciální masáží pomocí kuličky z buvolího rohu. I díky němu dojde k produkci fibrinu, který je prioritní pro „žehlení“ vrásek.

Věnujte si čas

Zkrášlovací metody jsou jistě přínosné, všem i vy samy musíte na sobě pracovat. Možná vám na klinice TCM Clinic poradí, jak upravit svou stravu, aby byla pestrá a obsahovala potřebné živiny, případně doporučí i fytoterapii – vychází se z čínských léčivých bylin. Tady vám ovšem připraví směs tak, aby byla v souladu s vaším zdravotním stavem.
A za jak dlouho uvidíte první zlepšení? Po šesti procedurách. Stoprocentních výsledků dosáhnou ženy, které bojují s prvními vráskami, avšak i zralejší dámy můžou ubrat svému reálnému věku několik let a ještě se cítit skvěle díky lepší kondici.


Připravila: redakce
Foto: iStock
2. 3. 2020hodnotit 1 2 3 4 5

Přidej komentář

Rewrite letters from the image.
Musíte se nejprve přihlásit formulářem vpravo nahoře či zaregistrovat

DoporučujemePoslední drby

Hanicka
Sevy
<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url] https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz
radkavra
Zľavy a akcie pre...
Na internete je veľa zľavových akcií alebo zľavových kupónov pre mamičky. Veľký prehľad nájdete napr. Na...

drbárna...

Poslední rady

Čínská medicína
Polyp na děloze

Dobrý den, obracím se na Vás o radu jaký preparát zvolit na polyp na děloze,který mi způsobuje nepravidelný...

Čínská medicína
Čínská medicína a...

Dobrý večer, jsem začátečník v čínské medicíně a ráda bych Vás poprosila o radu. Mému dědečkovi jsem chtěla...


poradna...

Reklama

facebook