Krása

Tradiční čínská medicína a krása

Sbírání lístečků

Rády byste vylepšily svůj zevnějšek? Existuje mnoho cest, jak podpořit a zdokonalit svůj přirozený půvab. Jednou z nich je i tradiční čínská medicína.

Možná byste chtěly vyřešit problém zvaný vrásky, ale bojíte se razantnějších estetických zákroků. Přitom tradiční čínská medicína (dále TČM) nabízí řešení například formou speciální akupunktury.

Nejde jen o tvář

Nečekejte však, že TČM vám nabídne podobnou terapii, jakou znáte z návštěv u kosmetičky. Číňané jsou přesvědčení, že vše spolu souvisí, a proto i v oblasti krásy se může dojít k tomu, že hlavní příčinou je porucha některého orgánu. „Nesprávná funkce jater způsobuje asymetrické vrásky v obličeji, ledviny často mohou za váčky pod očima, díky slabým plicím máme po ránu oteklý obličej, ze špatné sleziny se povoluje kůže na bradě a pokud někomu chybí jiskra v očích, měl by věnovat pozornost srdci,“ uvádí MUDr. Jozef Lucký z pražské kliniky tradiční čínské medicíny TCM Clinic.

Péče ušitá na míru

Po tomto prvním pohledu samozřejmě následuje podrobná diagnostika, která se neobejde bez důkladného pohovoru o vašem zdraví, jídelníčku, pohybových aktivitách, zkrátka o celkovém životním stylu. Následně se terapeut s pacientkou doslova postaví před zrcadlo, rozdělí léčbu jednotlivých příznaků a určí konkrétní metody, které vás mají dovést k cíli.

Základ? Akupunktura

Tuto terapii je třeba absolvovat jednou až dvakrát týdně. „Napichujeme jak celotělové body, které podporují výživu a její distribuci, tak jednotlivé body v obličeji, kde se vyskytuje konkrétní problém. Například vráska se „vyšívá“ desítkami miniaturních jehliček. Do vrásky se tak navede vyrobená energie, zvýší se metabolismus, obnoví fibroblasty, které produkují síťovinu, a ty na vrásku zespodu začnou tlačit,“ popisuje lékař.

Pokud ovšem nejste některý den zrovna v kondici, a lidově řečeno byste akupunkturu „nedali“, nabízí se ošetření speciální masáží pomocí kuličky z buvolího rohu. I díky němu dojde k produkci fibrinu, který je prioritní pro „žehlení“ vrásek.

Připravila: Věra Hájková

Zdroj informací: www.tcmclinic.cz/cinska-medicina/co-lecime/omlazovaci-techniky, www.acupuncturetoday.com/mpacms/at/article.php?id=31592, https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/facial-acupuncture
Zdroj fotografií: Pexels
Přidat na Seznam.cz

Přidejte si Webozdravi.cz na hlavní stránku Seznam.cz.

Diskuze: příspěvků