Krása

Tradiční čínská medicína a krása

Rády byste vylepšily svůj zevnějšek? Existuje mnoho cest, jak podpořit a zdokonalit svůj přirozený půvab. Jednou z nich je i tradiční čínská medicína.

Možná byste chtěly vyřešit problém zvaný vrásky, ale bojíte se razantnějších estetických zákroků. Přitom tradiční čínská medicína (dále TČM) nabízí řešení například formou speciální akupunktury.

Nejde jen o tvář

Nečekejte však, že TČM vám nabídne podobnou terapii, jakou znáte z návštěv u kosmetičky. Číňané jsou přesvědčení, že vše spolu souvisí, a proto i v oblasti krásy se může dojít k tomu, že hlavní příčinou je porucha některého orgánu. „Nesprávná funkce jater způsobuje asymetrické vrásky v obličeji, ledviny často mohou za váčky pod očima, díky slabým plicím máme po ránu oteklý obličej, ze špatné sleziny se povoluje kůže na bradě a pokud někomu chybí jiskra v očích, měl by věnovat pozornost srdci,“ uvádí MUDr. Jozef Lucký z pražské kliniky tradiční čínské medicíny TCM Clinic.

Péče ušitá na míru

Po tomto prvním pohledu samozřejmě následuje podrobná diagnostika, která se neobejde bez důkladného pohovoru o vašem zdraví, jídelníčku, pohybových aktivitách, zkrátka o celkovém životním stylu. Následně se terapeut s pacientkou doslova postaví před zrcadlo, rozdělí léčbu jednotlivých příznaků a určí konkrétní metody, které vás mají dovést k cíli.

Základ? Akupunktura

Tuto terapii je třeba absolvovat jednou až dvakrát týdně. „Napichujeme jak celotělové body, které podporují výživu a její distribuci, tak jednotlivé body v obličeji, kde se vyskytuje konkrétní problém. Například vráska se „vyšívá“ desítkami miniaturních jehliček. Do vrásky se tak navede vyrobená energie, zvýší se metabolismus, obnoví fibroblasty, které produkují síťovinu, a ty na vrásku zespodu začnou tlačit,“ popisuje lékař.

Pokud ovšem nejste některý den zrovna v kondici, a lidově řečeno byste akupunkturu „nedali“, nabízí se ošetření speciální masáží pomocí kuličky z buvolího rohu. I díky němu dojde k produkci fibrinu, který je prioritní pro „žehlení“ vrásek.

Věnujte si čas

Zkrášlovací metody jsou jistě přínosné, všem i vy samy musíte na sobě pracovat. Možná vám na klinice TCM Clinic poradí, jak upravit svou stravu, aby byla pestrá a obsahovala potřebné živiny, případně doporučí i fytoterapii – vychází se z čínských léčivých bylin. Tady vám ovšem připraví směs tak, aby byla v souladu s vaším zdravotním stavem.
A za jak dlouho uvidíte první zlepšení? Po šesti procedurách. Stoprocentních výsledků dosáhnou ženy, které bojují s prvními vráskami, avšak i zralejší dámy můžou ubrat svému reálnému věku několik let a ještě se cítit skvěle díky lepší kondici.


Připravila: redakce
Foto: iStock
2. 3. 2020


Diskuze: příspěvků